Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cengiz Çandar Mısır'daki katliama temizlik dedi

15.08.2013 11:50
Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır'da yaşanan vahşeti ordunun temizlik görevi olarak gösterdi.

Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır'da yaşanan katliama 'Temizlik Operasyonu' diyerek hayatını kaybeden binlerce insanı hiçe saydı. Sosyla medyada büyük tepkiyle karşılanan yazıda insan ölümleriyle adete dalga geçiliyor.

İşte Cengiz Çandar'ın yazısındaki o kısım:

Mısır'ın askeri darbe yönetimi, dün sabaha karşı, bir ayı aşkın süredir Kahire'nin iki meydanında direnmeye devam eden Müslüman Kardeşler'e karşı harekete geçti.

KATLİAM DEĞİL TEMİZLİK HAREKATI

Kahire'nin güneybatısında, Piramitlere yakın Giza'daki an-Nahda Meydanı'nı göstericilerden temizlediler, an-Nahda'ya çaprazlamasına tam ters yönde, Nil'in diğer yakasında, muazzam metropolisin kuzeydoğusunda bulunan Rabia el-Adeviyye Meydanı'ndaki ana MB kitlesine karşı temizlik hareketi, bu satırlar yazıldığı sırada devam ediyordu.

Bu çaptaki bir harekâtın çok sayıda ölü ve yaralıya yol açması kaçınılmaz olduğuna göre, askeri darbe yönetiminin giriştiği iki Kahire meydanını Müslüman Kardeşler'den temizleme harekâtının 'katliam' boyutları kazanmış olması muhtemeldir. Ölü sayısı hakkında birbiriyle ilgisiz rakamlar veriliyor (Bu satırlar yazıldığı sırada Müslüman Kardeşler 200, 300 ve hatta 600 ölüden söz ediyordu). Bununla birlikte, bunun aritmetik ölçüsü yoktur. Kan dökülmüştür ve bunun adına 'katliam' denir ve denecektir.ENSONHABER

Bu haber toplam 2744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri