Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akıllı Telefonların Avantajlı Dünyası

09.04.2012 18:37
Cep telefonu hemen hepimizin temel ihtiyaçlarından biri ve hepimiz cep telefonuna sahibiz.

Temel amacımız iletişim olsa da son zamanlarda akıllı cep telefonları iletişimden çok daha öte fırsatlar sunmaya başladı. Bugün hemen herkes cep telefonunda farklı özellikler arıyor. Sadece iletişim beklentisi ortadan kalktı. Bir cep telefonundan çok daha öte, akıllı bir bilgisayar olma yolunda ilerleyen telefonlar, teknoloji lideri olan markaların kalitesi ile birleşince harikalar yaratıyor.

Adından da belli olduğu gibi bu cep telefonları gerçekten akıllı! Çoğu zaman bilgisayarlardan bile kullanışlı olabilen bu telefonlar, herkesin beklentilerine cevap verebiliyor. Bugün hemen herkes akıllı telefon kullanmanın ne gibi avantajları olduğunu ve neden bu kadar rağbet gördüğünü anlamaya çalışıyor. Akıllı telefonlar özellikle iş hayatında sürekli bilgisayar ve internete ihtiyacı olan kişiler için mükemmel bir üründür. Sürekli e-postalarınızı kontrol etmeniz mi gerekiyor? Müşterilerinize e-posta ile cevap vermek için sabit bir yerde bilgisayar ve internet kullanmak zorunda mı kalıyorsunuz? O zaman kesinlikle akıllı cep telefonları sizin için avantaj olacaktır.

Bilgisayarlarımızı ne kadar küçük boyutta seçersek seçelim her an yanımızda bulundurma olanağına sahip olamıyoruz. Ancak cep telefonlarımız sürekli yanımızdadır ve akıllı telefon kullanıyorsak, bu bilgisayar ve internetin de sürekli yanımızda olacağı anlamına gelebilir. Bilgisayarınızla yapabileceğiniz birçok işlemi akıllı telefonunuzla yapabilir ve aklınıza takılan, merak ettiğiniz bilgileri telefonunuz aracılığı ile kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Akıllı telefonlar görüntülü görüşmede de oldukça başarılıdır. Bilgisayarımız aracılığı ile biriyle görüntülü görüşme yapmak istediğimizde farklı programlar yüklememiz gerekir. Oysa akıllı telefonlarda böyle bir şeye gerek yoktur. İsteyen istediği gibi istediği kişi ile görüntülü görüşme yapma olanağına her an sahiptir.

Bir bilgisayarın yaptığı hemen her şeyi yapabilen akıllı telefonlar, özellikle internet kullanımında bilgisayar gereksinimini ortadan kaldırıyor. Bugün birçok kişi akıllı telefonu aracılığı ile istediği siteye giriyor, sosyal ağlarda zaman geçiriyor, resim ve fotoğraf yükleme olanağına sahip oluyor, mobil Messenger sayesinde ayrı hiçbir ücret ödemeden görüşme olanaklarından yararlanıyor.

Ofis belgelerinin kullanımına, sayfalarca yazı yazma ve düzenleme olanağına sahip olabilir, akıllı telefonunuzun farklı uygulamaları ile yeni avantajlar elde edebilirsiniz. İnternet bağlantınız kesildiğinde cep telefonunuzu modem haline getirerek dilediğiniz gibi bilgisayarınızdan da internete girebilirsiniz. Akıllı telefonların sunduğu fırsatlar bitmiyor ve teknolojide dünya liderleri sürekli farklı özelliklerle donanımlarını güçlendiriyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 10330 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri