Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cerablus'ta IŞİD'in tünelleri bulundu

30.08.2016 12:59
IŞİD üyelerinin, Fırat Kalkanı Harekatı'nın başlamasının ardından Halep iline bağlı Cerablus'tan kaçarken kullandıkları tüneller götünülendi

IŞİD üyelerinin, Fırat Kalkanı Harekatı'nın başlamasının ardından Cerablus'tan kaçarken kullandıkları tüneller bulundu. Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı güçler, patlayıcıyla tuzaklanma ihtimaline karşı tünelleri tamamen kapatacak.

IŞİD'in Cerablus'tan kaçarken kullandığı tüneller

OPERASYON SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon uçakları tarafından da desteklenen Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor. ÖSO'ya bağlı güçler bir yandan ilerleyişlerini sürdürürken diğer yandan da kurtardıkları bölgelerde arama tarama faaliyetlerini yerine getiriyor.

ÖSO'ya bağlı kuvvetlerin kontrolü tamamen sağladığı en önemli yerlerden biri olan Halep iline bağlı Cerablus'ta da arındırma faaliyetleri devam ediyor. Özellikle terör örgütü IŞİD üyelerince kullanılan evlerde arama yapan ÖSO güçleri, ilçe genelindeki aramalarını da sürdürüyor.

IŞİD'in Cerablus'tan kaçarken kullandığı tüneller

TÜNELLER BULUNDU

Muhalif güçler, aramalar sırasında, IŞİD üyelerince kazılan ve harekatın başlamasının ardından ilçeden kaçarken kullandıkları tünelleri buldu.

AA ekibinin de görüntülediği tüneller, ilçeye bakan bir tepenin olduğu alandan başlıyor ve Cerablus'un dışına kadar uzanıyor. Örgüt üyelerinin tünelleri, özellikle insansız hava araçları tarafından görüntülenmemek ve olası hava harekatlarından korunmak için kullandıkları belirtildi. ÖSO'ya bağlı güçler, patlayıcıyla tuzaklanmış olabileceğini ifade ettikleri tünelleri tamamen kapatacaklarını kaydetti.

IŞİD'in Cerablus'tan kaçarken kullandığı tüneller

BİR IŞİD'Lİ YAKALANDI

ÖSO'ya bağlı güçler, aramaları sırasında ilçe merkezinde bir IŞİD üyesini yakaladı. IŞİD üyesi olduğunu itiraf eden zanlının, örgüte üye kazandırmakla görevli olduğu öğrenildi.

IŞİD'in Cerablus'tan kaçarken kullandığı tüneller

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri