Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cerattepe'yi ABD kışkırtıyor!

20.09.2016 11:56
Gezici çetelerin kaşıdığı Cerattepe davasının karar duruşması dün Rize’de görülürken, Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinin çıkarılmasına engel olmak isteyen uluslararası güçlerin olayı kaşıdığı ortaya çıktı. Facebook Twitter Linkedin Google Gönder

Bölgede büyük miktarda altın rezervlerinin Türk ekonomisini ayağa kaldıracağı, bu yüzden ÇED raporlarıyla madenin çıkarılmasının engellenmeye çalışıldığı belirtiliyor. Amerikan Büyükelçisi John Bass’ın bayram öncesi Artvin’i ziyaret etmesi tepki toplarken, sol örgütlerin ziyaret sonrası Cerattepe’yi yeniden kaşımaya başlaması da dikkat çekti.

KIŞKIRTMANIN ARKASINDA ABD Mİ VAR?

Özellikle ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın Artvin’in köylerini ziyaret etmesinin ardından bölgede tansiyonun yükselmesi ve ardından radikal sol örgütlerin “Cerattepe’yi vermeyiz” diye meydanlara çıkması oynanan oyunu gözler önüne seriyor. Dünyadaki altının bir numaralı kullanıcısı olarak bilinen ABD’nin Cerattepe’den çıkarılacak altının yabancı firmalara çıkartmak istediği, Türkiye’nin ise yerli ve milli firmalarla bu işi yapacağını duyurması sonrası ÇED raporları ülkenin önüne engel olarak çıkarıldı. Cerattepe’deki altının çıkarılması dünyadaki altın dengelerini değiştireceği belirtilirken, uluslararası güçlerin madenin çıkarılmasına izin vermek istemediği kaydediliyor.

“ALTIN HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN ÇIKARILACAK”

Bütün engellemelere rağmen altın ve diğer madenlerin çıkarılması için kararlı bir tutum sergileniyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre; her ne pahasına olursa olsun altının gün ışığına çıkarılacağı ve Türkiye’nin geleceği için kullanılacağı ifade ediliyor. Hiçbir kuvvetin madenlerin çıkarılmasına engel olamayacağı kaydedilirken, açılacak maden havzalarının da Artvin’e katma değer olarak geri döneceği ve bölgenin gelişiminin hızlanacağı kaydediliyor.

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri