Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti'den Doğan'a tepki

18.12.2010 00:09
AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın, çamurlu ayakkabılarını iki asker korumasına sildirmesine sert tepki gösterdi.

"Paşanın ayakkabısını silmek vatan borcu mu?" diye soran Hasgür, "Toplumumuzda askerlik kutsal bir görev olarak değerlendirilir. Peygamber ocağıdır bizim kültürümüzde. Asker olmak, onurlu ve erdemli bir insan olmayla özdeşleştirilir. Askere giden yiğitlerimize, vatana kurban olsun diye kına yakıyoruz." dedi.

231 bin zorunlu askerin, ordunun hizmet sektöründe ücretsiz işçi gibi çalıştırıldığının bir gerçek olduğunu kaydeden Milletvekili Hasgür, yaklaşık 32 bin askerin de "koruma" adı altında rütbelilere hizmet verdiğini vurguladı. Vatan evlatlarının işçi, hizmetli olarak vatan hizmetini tamamlayıp tezkere aldığını ifade eden Hasgür, "Emekli olduktan sonra kendilerine yakın koruma amacıyla tahsis edilen askerleri ve araçları keyfi işlerinde kullandıklarına daha önceleri de şahit olmuştuk fakat bu derece, herkesin gözleri önünde çamurlu ayakkabılarını tek tek iki Mehmetçiğe birden sildirerek aşağılamalarına şahit olmamıştık. Nasıl bir anlayıştır bu? Ben bir açıklama yapmakta zorlanıyorum. Hayır, hayır, kınalı kuzularımızın yaptıkları bu işi, askerlik hizmetiyle bağdaştırmam mümkün değil. Televizyonda bu görüntüleri izlerken vicdanım sızladı. İnanıyorum ki tüm milletimizin de vicdanı sızlamıştr." şeklinde konuştu.

CİHAN
 

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri