Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan şimdi ne diyecek?

21.01.2011 00:13
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz Darbe planı deşifre olduğunda işte böyle demişti.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Balyoz Darbe planı deşifre olduğunda işte böyle demişti. Aslında sadece o da değil, diğer Balyoz sanıkları ve onları savunanlar da aynı şeyi söylüyordu.

Darbe planı değil ama "Oyun ve senaryo mazereti" senaryo çıktı. Donanma'dan ele geçen belgeler gösterdi ki Balyoz bir "Harp oyunu" değil. Dahası Balyoz cuntası, Plan ortaya çıktığında neler söyleyeceklerini taa o dönemde hazırlamışlar. "Harp oyunu savunması da" işte o hazırlıklardan biri...Belgelere göre, Darbe hazırlıklarının öğrenilmesi halinde "Bunun bir Harp oyunu olduğu" söylenecekti. Nitekim öyle de oldu. Davanın 1 numaralı sanığı Çetin Doğan, Balyoz darbe planı deşifre olduğunda, planı işte böyle açıklamaya çalışmıştı.

Balyoz'u doğrulayan belgelere göre planın deşifre olmaması için herşey düşünüldü. Belgelerde Dönemin Hava Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cumhur Asparuk'a gelecek her türlü bilginin engelleneceği ifade ediliyor. Peki aksi olması halinde ne olacaktı? Bunu da düşünmüşler ve ortak bir karar almışlardı. Asparuk paşa planı öğrenirse ona "bu harp oyunu jeneriği" diyeceklerdi

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri