Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çevik Bir, Apo ile İmralı’da görüşmüş

29.11.2012 07:43
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Anasol-M hükümetinin Başbakan Yardımcısı iken, Çevik Bir, Abdullah Öcalan’la cezaevinde görüşmüş!

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Başbakanlık Müsteşar Yardımcısıyken, dönemin MİT Müsteşar Yardımcıları'ndan Afet Güneş ile birlikte PKK yöneticileriyle Oslo'da görüşmesini eleştiren ve “Başbakan suçüstü yakalanmış ve kanlı örgütle nasıl sarmaş dolaş olduğunu somut olarak göstermiştir” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çifte standartını gözler önüne seriyoruz.

ÖCALAN, 1999 YILINDA ÇEVİK BİR'LE GÖRÜŞMÜŞ!

1999 yılında Devlet Bahçeli'nin Başbakan Yardımcısı olduğu Anasol-M Hükümeti döneminde, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, PKK kurucusu Abdullah Öcalan'la cezaevinde görüştüğü belirlendi. Abdullah Öcalan, cezaevinde avukatlarıyla yaptığı görüşmede; Çevik Bir'in 1999 yılında İmralı Cezaevi'ne geldiği ve kendisine “Sen nasıl dağa çıkardıysan öyle indireceksin” dediğini söylemiş.

İŞTE O SÖZLER

KCK soruşturması kapsamında İmralı'da avukatları ile yaptığı görüşmeler mahkeme kararı ile kayda alınan Abdullah Öcalan'ın, Çevik Bir'le görüşmesini şöyle anlatıyor:
“Çevik Bir bile burada geldi, kendileri dedi “Bu işten sen sorumlusun, dağa çıkaran sensin”. Tehditvari de olabilir, tehdit değil de. Yani oraya çekmek istediler yani, belirtmek istediler yani. “Nasıl çıkardıysan öyle indireceksin, bunun dışında kimse de bunu yapamaz” demek bunu biliyor.
(…)
1999'da ben buraya geldiğimde sanırım o Çevik Bir'miş. Ağzından çıkan sözü hatırlatırsam daha iyi anlarsınız yani dedim komutan “Bu meseleye biraz yardımcı olun da çatışmayı biran önce durduralım” böyle ziyaret şeyi yürüyüşteydim aynen şu sözü söyledi “Sen nasıl dağa çıkardıysan öyle indireceksin” filan şimdi bu devletin tavrını hala bana göre bu tavır devam ediyor yardı. Ya dedim ben bu tek taraflı olmaz.”

Muhammed Emin / Yeni Akit 

Bu haber toplam 3562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri