Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çevik Bir, Karadayı'ya isyan etti

05.01.2013 13:17
Çevik Bir "Belgelerde imzasının olmaması, haberdar olduğu gerçeğini değiştirmez" diyerek Karadayı'nın serbest bırakılmasını eleştirdi.

 

   Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, Karadayı’nın serbest bırakılmasını ve kendisine yönelik “Cezaevinde bulunmanın psikolojisiyle yapılmış bir hamle. Kızgın değilim” sözlerini değerlendirdi. Bir, Karadayı’ya şu yanıtı verdi: “Psikolojim bozuk değil. Bomba gibiyim. Suçsuzluğun verdiği onuru yaşıyorum. Karadayı’nın BÇG belgelerinde imzası olmaması bu çalışmalardan haberdar olduğu gerçeğini değiştirmez. Tüm çalışmalar kendisine sunulmuştur. Her faaliyet bilgisi dâhilinde olmuştur.”

 
Bir, Karadayı hakkındaki suç duyurusu dilekçesinin yanlış anlaşıldığının altını çizdi ve konuyla ilgili şu mesajı verdi: “Ben Karadayı hakkında suç duyurusunda bulunmadım, başvuru yaptım. Başvurumda, ortada bir suç yoktur dedik. Beni ihbarcı konumuna düşürmek istiyor. Bu eylemleri Karadayı’dan aldığım emir ile yaptığımı söyledim. Ancak Karadayı da aldığı emirleri uyguluyordu. Ben de, Karadayı da bize verilen emirleri yerine getirdik.”
 
Çevik Bir, Karadayı serbest bırakılırken kendisinin içeride olmasını da şu sözlerle eleştirdi: “Tahliye kararında ‘kuvvetli suç var ancak adli kontrol yeterli’ deniyor. Onun için de ‘deliller toplanmış, suç şüphesi var’ diyorlar benim için de, ancak o dışarıda biz içerdeyiz. Ona adli kontrolü yeterli görenler bize neden görmediler?”

Bu haber toplam 2718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri