Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cezalar Caydırıcı Değil İDAM Geri Gelsin

20.10.2011 11:54
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde önceki gece yaşanan kanlı saldırının ardından şehit aileleri, devlete kurşun sıkanlar ve destek verenlerin idamla cezalandırılması hükmünün yeni anayasaya konulmasını istedi.

Bitlis'te önceki gün 5 polis ve 3 vatandaşın şehit olduğu hain saldırının acısı dinmeden Hakkari'nin Çukurca İlçesinde çıkan çatışmada 24 askerimizin şehit olmasına tepkiler artıyor. Şehit haberlerinin duyulmasının ardından yurdun 4 bir yanında protesto gösterileri yaşanırken en sert tepki ise şehit ailelerinden geldi. Şehit aileleri, terör eylemlerine katılan ve onlara yardım edenlern idamla cezalandırılmasını istedi.

CAYDIRICI GÜÇ YOK

Bir şehit çocuğu olarak aynı kaderi yaşadığı arkadaşlarının sesini, acılarını 12 yıldır dinlediğini belirten Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner idam yasasının bir an önce tekrar çıkarılmasını istediklerini söyledi. Devletin bütün yetkililerine çağrıda bulunan Güner, "Bu ülkenin huzurunu bozan polisine, askerine kurşun sıkan, masum vatandaşını katleden hainler, bu devletin ekmeğini yiyorlar. Belirli bir zaman sonra dışarı çıkıyorlar, yine o pis eylemlerine ve kan kan akıtmaya devam ediyorlar. Binlerce evladımız babasız, anneler ise evlatsız kalıyor. Onun için yeni anayasamızda özellikle sayın başbakanımızdan ve bu anayasayı hazırlayan komisyon üyelerinden rica ediyoruz. İdam yasasının geri getirilmesini ve ülkenin huzurunu bozanların Türk milletinin huzurunda cezalandırılmasını istiyoruz. Aksi taktirde PKK terör örgütü ve yandaşlarının kanlı tür eylemleri devam edecektir. Çünkü onları caydırıcı bir güç yoktur"şeklinde konuştu.

ÖNCE ÖCALAN CEZALANDIRILSIN

Saldırıların sona ermesi için terör cezaların caydırıcı olması gerektiğini ifade eden Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (ŞAD-DER) Başkanı Şencan Bayramoğlu, şehit aileleri olarak idam yasasının derhal geri getirilmesini istediklerini söyledi. Bayramoğlu, "Başta Abdullah Öcalan olmak üzere bu tür suçlarda idam cezası uygulanmalı. Öcalan'ın şu an itibariyle de hücreye konulmasını istiyoruz bu şekilde bir ada da bulunmasına önemli biri gibi muamele edilmesine ve önemsenmesine karşıyız" dedi.

UTANSINLAR

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan ise tepkisini idam yasasını kaldıranlara yöneltti. İdam cezasını kaldıranların utanması gerektiğini belirten Alphan şöyle konuştu: "PKK elebaşı Öcalan yakalandığı zaman idam edilseydi çoktan unutulup gidilecekti ve olaylar bu boyuta ulaşmamış olacaktı. Madem idamı kaldıracaksınız bari terörist başını idam edin sonra kaldırın. Yeni anayasaya mutlaka idam cezası konulmalıdır. Türkiye'yi yönetenlerden özellikle yaşanan acıları göz önünde bulundurarak bu devlete kurşun sıkanların idamla cezalandırılması hükmünü anayasaya koymalarını istiyoruz." Kayseri Hükümet meydanı'nda toplanan şehit yakınları ise "Eli kanlı terör örgütü mensupları cezalandırılsın İdam istiyoruz" dediler.

Şehit yakınları Atalay ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, şehit yakını ve gaziyi kabul etti. Hakkâri Çukurca'daki hain saldırılara Başbakanlık Merkez Bina önünde tepki gösteren gazi ve şehit yakınları buradran ayrılmadılar. Şehit yakınları vce gaziler, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından kabul edildi. Atalay grup ile bir süre görüştü.
 

Bu haber toplam 1908 defa okunmuştur
Sadece cezalar mı?
Caydırıcı
Mücadele yöntemi de caydırıcı değil. Teslim ol diyecekmişiz havaya ateş açacakmışız yere ateş açacakmışız sonra hedef gözetmeksizin ateş açabilirmişiz. Bu ne saçmalık ya.. Suçu sabit olanların isimleri ve kimlikleri yayınlanarak ölü ya da diri ele geçirene ödül verilmeli. Eli kanlılarla delikanlıca mücadele edilmeli
20 Ekim 2011 Perşembe 12:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Çok şukür
Mslm
İnşallah idam ve kısas cezaları en kısa zamanda yürürlüğe girer. Böyle haberlerin temennilerin sayısı artmalı ki terör yandaşlarının cesareti kırılsın. Tebrik ediyorum. İdam ve kısas aleyhinde olanlar açıkça kötülük peşindedirler bunların eleştiri ve açıklamaları hususunda dikkatli davranılmalı. Allah sadece adaleti isteyenlerin tarafında olur.
20 Ekim 2011 Perşembe 12:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri