Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeniden kanser olan Chavez halefini açıkladı

09.12.2012 13:36
Bir kez daha kansere yakalandığını açıklayan Venezuela Devlte Başkanı Hugo Chavez, yeni bir ameliyat olacağını söyledi

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e bir kez daha kanser tanısı kondu. Küba'nın başkenti Havana'da yapılan testler Chavez'in vücudunda kötü huylu kanser hücrelerinin bulunduğunu gösterdi.

KÖTÜ HUYLU KANSER HÜCRELERİNE RASTLANDI

Devlet televizyonundan halka seslenen Chavez, önümüzdeki günlerde yeni bir ameliyat geçireceğini duyurdu. Venezuela lideri Chavez, "Yorucu testlerin sonunda bazı bölgelerde kötü huylu kanser hücrelerine rastlandı. Bu yüzden kesinlikle yeni bir ameliyat olmam gerekiyor. Tanrının yardımıyla bu ameliyattan başarıyla çıkacağız" dedi.

HALEFİNİ AÇIKLADI

58 yaşındaki Chavez, tedavinin başarısız olması halinde Venezuelalılardan yardımcısı ve dışişleri bakanı olan Nicolas Maduro'yu başkan seçmesini istedi.

 

Chavez'in bu sözleri, 3 haftadır kamuoyunun karşısına çıkmayan Venezuela liderinin sağlığıyla ilgili endişelerin artmasına neden oldu.

1 YIL İÇİNDE 3 KEZ AMELİYAT OLDU

Ekim ayında 3. kez devlet başkanlığına seçilen Chavez, geçtiğimiz yıl Küba'da kanser tedavisi görmeye başlamıştı. 1 yıl içerisinde 3 kez ameliyat olan Hugo Chavez, kanseri yendiğini açıklamıştı. 

Bu haber toplam 5036 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri