Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Chelsea taraftarından ırkçı saldırı

21.02.2015 12:26
Paris metrosunda siyahi bir yolcunun trene binmesine engel olurken kameraya yakalanan üç Chelsea taraftarının maçlara girmesi yasaklandı.

İngiliz Premier Lig takımlarından Chelsea bir açıklama yayınlayarak olayı "menfur"olarak nitelendirerek kınadı ve taraftarların aleyhinde yeterli delil olduğuna kanaat getirilirse yasağın yaşam boyu sürmesinin sağlanacağını söyledi.  
 
Irkçı sloganlarahedef olan ve itilerek metroya binmesi engellenen 33 yaşındaki Süleyman S. polise başvurarak bu şahısların cezalandırılmasını istemişti.

Süleyman S., Le Parisien gazetesine verdiği mülakatta olayı yaşadıktan sonraki saatlerde videoya çekilmiş görüntüleri izleyince polise şikayette bulunmaya karar verdiğini anlattı.

"IRKÇIYIZ BİZ" TEZAHÜRATI YAPTILAR

İngiliz Guardian gazetesinin ele geçirdiği videoda Richelieu-Drouot istasyonunda yaşanan ırkçı olay görüntüleniyor ve siyah yolcuyu ittirerek trene binmesini engelleyen İngiliz Chelsea taraftarlarının "Irkçıyız biz, ırkçıyız ve böyle olmak istiyoruz!" diye slogan attıkları duyuluyor.

Londra Eminyet Müdürlüğü de olayın büyük bir ciddiyetle incelendiğini ve olaya karışan Chelsea taraftarlarının kimliklerinin belirlenmesinde Fransız yetkililerine destek olacaklarını açıklamıştı. 

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri