Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den şaşkına çeviren teklif

30.12.2010 08:52
CHP, Hükümet'interörgerekçesiyle; özerklik talebinin konuşulduğu bugünlerde iki ilçeyi il yapmak istemesini sert bir dille eleştiriyor.

CHP, Hükümet'interörgerekçesiyle; özerklik talebinin konuşulduğu bugünlerde iki ilçeyi il yapmak istemesini sert bir dille eleştiriyor. Ancak bir yandan da yaklaşan genel seçimler öncesi ilginç çalışmalar yapıyor.

Bu kapsamda Ana muhalefet, Başkent Ankara'da 5 yeni ilçe kurulması için Meclis'e kanun teklifi verdi.

CHP'nin teklifinde Temelli, Hasanoğlan, Yenikent, Batıkent ve Çayyolu'nun ilçe olması isteniyor.

CHP'nin kurulması öngörülen ilçelere bağlanmasını talep ettiği mahalleler de odukça stratejik. Örneğin; Bilkent ve Ümit Mahallesinin Çayyolu'na bağlanmasını istiyor. Peki neden bu 5 yerleşim merkezi?

CHP gerekçesinde; kamu hizmetlerinin vatandaşlara daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasının amaçlandığını söylüyor. Ancak CHP'nin bu teklifiAnkarakulislerinde şark kurnazlığı olarak yorumlanıyor. Çünkü Anamuhalefet buralarda güçlü ve son seçimlerde büyük oy toplamayı başardı.

CHP'nin yeni ilçe taleplerinin altında yatan gerçeğin ise tamamen seçimlere yönelik olduğu düşünülüyor.CHPyeni ilçelerin kurulmasını sağlayarak; yeni Belediye Başkanları çıkarmayı hedefliyor.


 

Bu haber toplam 1792 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri