Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den yeşil ışık!

11.08.2011 16:23
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, özgülükçü, daha demokratik bir anayasanın çıkarılması noktasında tüm toplumun hem fikir olduğunu belirtti.

Kaleli, "Komisyonlarımızla hazırız, demokratikleşmesi gereken ne kadar madde varsa uzlaşı içinde görüşülmeli, tartışılmalı ve değiştirilmeli." dedi.

Partisinin Bursa İl Başkanlığı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Sena Kaleli, yeni anayasa çalışmalarını değerlendirdi.
Parti olarak katılımcı anayasadan yana olduklarının altını çizen Sena Kaleli, anayasada değiştirilmesi gereken maddelerin ortada olduğunu dile getirdi.

Kaleli şunları kaydetti: "Biz konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarına müracaat etmiş, çalıştaylar düzenlemiştik. Bundan sonrası için iktidar partisi tarafından da aynısının yapılacağını düşünüyoruz. Komisyonlarımızla hazırız. Yapılması gerekenler, demokratikleşmesi gereken ana maddeler ortadadır. Olması gereken sadece uzlaşı içerisinde birlikte çalışıp, tartışmak ve birbirimizi kısıtlamamaktır. Herkes ifade etmek istediği şeyi söylemeli, geniş katılımlı bir anayasa hazırlanmalı."
 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri