Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP 3 katlı tüp geçit projesine karşı çıktı

11.03.2015 17:09
İstanbul Boğazı'na yapılacak 3 katlı tüp geçit projesinin İBB Meclisi'ndeki görüşmelerinde CHP ret oyu kullanacak.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlutarafından açıklanan İstanbul Boğazı'na yapılacak 3 katlı İstanbul Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesi bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülecek.

Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu'nun haberine göre, pazartesi günü İBB Meclisi'nde komisyona havale edilen proje, bugün İmar ve Bayındırlık ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu’nun ortak raporu olarak Meclis gündeminde tartışılacak.

CHP RET OYU VERECEK

CHP'nin, konunun STK’lar tarafından görüşülmeden, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı ile İBB bürokratları tarafından projelendirilip hayata geçirilmek istendiği gerekçesiyle, söz konusu rapora ret oyu vereceği öğrenildi.

 

"MECLİSE GELMESİ DOĞRU DEĞİL"

CHP’li İBB Meclis Üyesi Hakkı Sağlam, Biz noteriz. Proje  1/100 binlik planda yok. Üçüncü köprü güzergahı, lastik tekerlekli ağır taşıtların geçmesi için yapıldı. Projenin ÇED raporu bile olmadan Meclis’e gelmesi doğru değil” diyerek, rapora CHP grubu olarak ret oyu vereceklerini açıkladı.

PROJENİN ROTASI

Projenin rotası; Tüp geçit, Hasdal Kavşağı ile Ümraniye arasında yapılacak. Yeni metro hattının Kadıköy - Kartal- Yenikapı- Sarıyer metrolarıyla bağlantısı olacak.

6.5 MİLYON İNSANA HİZMET VERECEK

Mega tünelin TEM, E5 ve 3 köprüyle de karayolu bağlantısı olacak. Çapı 18.80 metre olacak tünelin deniz yüzeyindeki derinliği 110 metreyi bulacak. Tünelin 3 katlı kesiminin uzunluğu ise 6.5 km olacak. Proje, bağlantıları ile birlikte toplamda 6.5 milyon insana hizmet verecek.

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri