Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Başkan adayının adaylığı reddedildi

21 Şubat 2009 / 19:24
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Konak'tan Belediye başkanlığına aday gösterdiği Kemal Karataş'ın adaylığı yargıdan döndü.
İlçe Seçim Kurulu, aday olduktan sonra da il başkanı olarak bazı parti kararlarına imza attığı gerekçesi Karataş'ın adaylığını düşürdü. CHP, 28 Şubat'a kadar seçim kuruluna yeni bir aday bildirebilecek. Bildirmediği taktirde Konak'ta seçime katılamayacak.

Kemal Karataş, Konak'dan Belediye Başkan adayı gösterilince CHP İl Başkanlığı'ndan istifa etmişti. Konak'ın CHP'li belediye başkanı Muzaffer Tunçağ ise aday gösterilmemişti.

Aday adaylığı süreci devam ederken CHP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Kemal Karataş'ın il başkanı olarak bazı kararlara imza atmaya devam ettiği gündeme gelmişti. Karataş belediye başkanlığına aday gösterildikten sonra CHP'den bazı partililer bu durumu yargıya taşımıştı. Konak İlçe Seçim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Karataş'ın adaylığını düşürdü. CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, seçim kurulu kararının henüz kendilerine ulaşmadığını söyledi. Kararın gerekçesini bilmediğini dile getiren Nalbantoğlu, yeni adayın genel merkezin kararıyla belirleneceğini ifade etti
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri