Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP AK Parti'yi oyuncak ayıyla yenecek!

21.07.2012 18:57
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni CHP'yi ve yol haritalarını anlattı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemde bütün politikalarını “iktidar olma hedefi” üzerine kuracaklarını belirterek, bu hedefin gerçekleşmesi için “halka dokunan, güler yüzlü, ekonomi ve sosyal politikaları ön plana alan, sandık bazında örgütlenmemodeline” geçeceklerini söyledi.
 
Kılıçdaroğlu, Gazete Habertürk'e yaptığı açıklamada 34. Demokrasi ve Değişim Kurultayı’yla CHP’de birlik ve beraberliğin pekiştiğini, bu yüzden artık içe dönük değil, dışa dönük, iktidar olmayı kendisine şiar edinen yeni bir parti politikasını hayata geçireceklerini söyledi.
 
CHP Lideri, partisini iktidara taşıyacak sihirli formülleri ise şöyle sıraladı:
 
ÖNCE SEVGİ
 
CHP’de sevgi egemen olacak. Sevgisizlik kültürünü yok edeceğiz. Demokratik kültür içinde herkes yarışacak ama yarıştan galip gelenin elini kaybeden önce kaldıracak.
 
SEVİMLİ YÜZ
 
Evler ziyaret edilirken elleri boş gidilmeyecek, bir ayağının altında CHP, diğer ayağının altında “altı ok” olan ayıcık veya başka oyuncaklar olacak. Bunları dağıtacağız. Sevimli bir yüzle, bir armağan ya da karanfille vatandaşa gidilecek.
 
DOKUNAN CHP
 
Halkta karşılığı olan, halka dokunan bir parti olacağız. Bunun için il başkanından başlayarak, partinin en üst karar organına kadar bütün kademelerde halkta karşılığı olan kazanacak. Halkta karşılığı olan milletvekili olacak.
 
YENİ MODEL
 
Sandık bazında örgütlenmemodeline geçiyoruz. Türkiye’deki toplam 200 bin sandığın her birinden en az 2 kişi sorumlu olacak. Her sandıkta kimlerin oy kullandığı, nerede oturduğu, ailede kaç kişi olduğunu sandık görevlisi bilecek. O sandıkta bize daha önce 5 oymu çıkmış, yeni seçimde 10 oy çıkarsa başarılı, çıkmazsa ‘Kusura bakma sen başarısız oldun’ diyeceğiz.
 
"PARTİYİ GERÇEK ANLAMDA HALKIN PARTİSİ YAPACAĞIZ"
 
ORTAK SES
 
Partiyi gerçek anlamda halkın partisi haline dönüştüreceğiz. Bunun için en alttan genel başkana kadar, herkes ortak ses çıkaracak. Bunun bize getireceği olağanüstü sinerji olacak. Türkiye’nin her tarafında sorunlara kilitlenmiş, çözüm üreten bir parti olacağız.
 
GÜVEN VEREN
 
Toplumun, ‘Evet bunlar bu işi yaparlar’ diyeceği bir güveni oluşturmamız lazım. O güven bizim için çok önemli. Geçmişte özellikle ekonomi alanında CHP’nin halkın belleğinde kalmış başarıları yoktur. Ekonomi alanında CHP’nin ben şunu yaptım, şu önemli kararlara imza attım gibi net bir başarısını görmek mümkün değildir.
 
YENİ POLİTİKA
 
Bize halkın şans vermesini istiyoruz. Yeni dönemde bu çerçevede ekonomi ve sosyal politikaları öne çıkaracağız. Türkiye’nin üretmesi gerekiyor. Zenginleşmenin kaynağı üretimden geçiyor. Üretilenin de hakça paylaşılması lazım.
 
YENİ PROFİL
 
Yeni dönemde Parti Okulu’nu etkin kullanacağız. Kendisine güvenen, bugünü iyi okuyan, halkta saygı uyandıran yeni bir CHP profili çıkarmaya çalışacağız.
 
Kaynak: HT Gazete
 
Bu haber toplam 2440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri