Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP AKP'nin önüne geçti

04.05.2011 17:42
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 67 bin kişi üzerinde yaptırdıkları anketi açıkladı, herkes şoke oldu! CHP 30 yıldır vekil çıkaramadığı Erzurum'dan bile vekil çıkartıyor!

CHP’nin 67 bin seçmenle yaptırdığı ankete göre partinin oylarında çok büyük bir patlama var. Aynı şekilde AK Parti de ise büyük bir düşüş görünüyor.

Dün Sabah yazarı Mahmut Övür'e, CHP ile AK Parti'nin arasında bir puan fark olduğunu söyleyen CHP’nin Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bugünse Sözcü'ye partisinin 1 puan önde olduğunu söyledi.

Gürsel Tekin, kimin yaptığı belli olmayan gizemli anketle ilgili bilgiler de verdi. Erzurum'da bulunan Tekin, 37 ilde 67 bin kişiyle yapıldığını belirttiği ankete dayanarak "CHP’nin 1980 sonrası hiç milletvekili çıkaramadığı Erzurum’da yakaladık." dedi.

Tekin adını açıklamadığı bir anket firmasının 67 bin seçmenle yaptığı anketin detaylarını açıkladı:

CHP 38, AK PARTİ 37

- Anketi uzun süredir Türkiye’de ciddiyeti saygınlığı olan bir firma 37 ilde yaptı. 67 bin kişiyle birebir yüz yüze yapıldı. Henüz detayları yok.

- Kamuoyu yoklamasında bir puan ile AKP’ye fark attık. Sonuçlara göre yüzde 38 CHP, yüzde 37 ise AKP.

ERZURUM ARTIK AKP KALESİ DEĞİL

- Türkiye’nin büyük bir bölümünü kapsayan bir anket. Batı, Kuzey, Güney ve Doğu illerinin bir bölümünde ve köy köy, il il gezilerek yapıldı. Güneydoğu illerinin önemli bir kısmında biraz eksiklik var.

- Ben sonucu biliyordum. Anadolu’nun tüm illerini geziyoruz. Erzurum AKP’nin kalesiydi, artık değil bu çok net görünüyor.

TELFONLA YAPILAN ASPARAGAS ANKET DEĞİL

- Köy, kasaba birebir insanlarla yüz yüze konuşuldu. Öyle telefonla yapılan asparagas bir anket değil.

Daha temkinli, doğru davranan firmalarla çalışıyoruz, bu anketleri yaptırırken. AKP’yi göklere çıkaran diğer firmaların ne iş yaptığına bakmamız lazım. Asıl sorun orada.

Bu haber toplam 2254 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri