Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de 300 milyon dolarlıık çatlak

11.04.2012 11:31
CHP'de sular durulmuyor. Ankara Yenimahalle Belediyesi'nde yalnız bırakıldıklarını öne süren belediye başkan vekili de dahil 18 belediye meclis üyesi CHP yönetimine tepki göstererek istifa etti.

CHP istifalarla Yenimahalle Belediyesi'nin 24 üyeli belediye meclisindeki üye çoğunluğu da kaybetti. Kavga eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün Yenimahalle Belediyesi'ni 300 milyon dolarlık rant sağlamakla suçlaması üzerine kopmuştu.

Dün istifacılar adına konuşan Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban CHP yönetimine tepki göstererek şunları söyledi:

'Bizim bu süreçteki kırılma noktamız, eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün bizlere yönelik asılsız suçlamaları, belediyemiz yönetimi hakkındaki iftiralarına rağmen genel merkez yöneticileri tarafından iki kez göreve getirilmesi ve bu konuda bizlerin tamamen yalnız bırakılmamızdır. Biz meclis üyeleri, makam ve konumlarını kişisel çıkarları için kullanan ve parti ilkelerine ihanet eden kişiler olarak gösterilerek itibarımız ayaklar altına alınmak istenmiştir.'

Kendilerine iftira atmakla suçladığı Şengül'ün istifasının üzerinden 9 ay geçtiğini hatırlatan Balaban, 'Şengül Ankara İl Başkanlığı seçimlerinde yeniden aday, demek ki o gün Şengül'e destek verenler bugün de arkasında olmaya devam ediyorlar. Bu durumu sağduyulu CHP'lilerin takdirlerine bırakıyorum' dedi.

ŞENGÜL'ÜN İDDİALARI

Şengül, Yenimahalle'de 300 milyon dolarlık bir rant iddialarını gündeme getirmiş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de suçlamalardan nasibini almıştı. 3 Mart'ta yapılan CHP Ankara Yenimahalle İlçe Başkanlığı 9. Olağan Kongresi ise olaylı geçmiş Belediye Başkanı Fethi Yaşar görevliler tarafından tartaklanmıştı. Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise istifa edeceği konuşulan Yaşar'ı ikna etmeye çalışmışlardı. (Yeni şafak)

Bu haber toplam 2228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri