Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gidişata ya asker ya CHP dur diyecek

05.03.2009 17:49
CHP'nin Bolu eski Belediye Başkanı partinin yeni adayı için çıktığı seçim turunda halkı darbeyle tehdit etti. İşte 'Ya CHP ya asker' diyen CHP'linin akla ziyan sözleri:
Bolu'da, geçmişte iki dönem Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığı yapan Necdet Gören, "Memleketimizde rüşvet ve yolsuzluklar aldı başını yürüdü. Ya vatandaş sandık başında buna cevap verecek ya da asker gelecek dur diyecek" dedi.

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan'ın seçim gezilerine katılan Necdet Gören, Alpagut köyünde bir kahvehanede vatandaşlara hitap etti. Gören, AK Parti hükümetini ima ederek, "Bu gidişat iyi değil. Bu gidişata ya siz dur diyeceksiniz ya da asker dur diyecek. Halkımız, Tanju kardeşime bu görevi verirse Bolu'yu bugünkü noktadan çok daha ileriye taşımak için çalışacağız" dedi.

Necdet Gören, bir memleket kötü idare ediliyorsa, vatandaşın buna karşı tepkisini sandıkta göstermesi gerektiğini söyledi. Bunun çok önemli bir fırsat olduğunu anlatan Gören, şöyle konuştu: "Hükümetin icraatlarından memnun olan varsa buyursun yine oyunu versin. Ama sıkıntısı olan vatandaş da bunu sandık başında göstersin. Vatandaş oyunu kullanarak, vatandaşlık görevini yerine getirerek tepkisini ortaya koymalıdır. Bu demokrasinin gereğidir. Bolu olarak bizim en büyük sorunumuz işsizliktir. Bugün her evde mutlaka bir işsiz var. Şimdi bakıyoruz belediye özelleştirme furyası adı altında Bolu'nun çocuğu çalışamaz duruma gelmiş. Fırsat buldukça kapı gösteriliyor. 'Hadi bakalım çıkın dışarıya emekli olun' deniyor. Ya da emekli olmak istemeyenleri sağa sola sürüyorlar. İnsanları canından bezdiriyorlar. Yahu bu insanlar Bolu'nun insanı değil mi?" Bunun ötesinde insanları aç bırakıp, işsiz bırakıp sadaka politikası izlendiğini anlatan Gören, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu seçimlerde umuyorum ve inanıyorum ki, vatandaş bu antidemokratik uygulamalara sandıkta gerekli cevabı verecek ve dur diyecektir."

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri