Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan İzmirden Seslendi

15.03.2009 17:04
Balıkesir'den İzmir'e geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gündoğdu Meydanı'nda halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da İzmir'e geldi. Erdoğan, Gündoğdu Meydanı'nda halka hitap ediyor.

İzmir'in ilçelerini tek tek sayan Erdoğan, Ege'nin incisi İzmir'i selamlıyorum diyerek sözlerine başladı. Kurtuluş savaşında İzmir'in önemine değinen Erdoğan, İzmir'in tarihi ilklerine vurgu yaptı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

 İzmir büyük düşünmeli... Birileri şehirlerimizin hür iradesini ipotek altına kalkıyor. Birileri Diyarbakır bizim kalemiz diyor. Biri çıkıyor Eskişehir bizim kalemiz diyor. Biri çıkıyor İzmir bizim kalemiz diyor.

Dün nasıl olduysa Baykal Mardin'e gitti. şimdi sıra Hakkari'de Van'da... Türkiye 81 vilayet sen siyasetçisin tamamını dolaşacaksın.

Ama artık öğrendi. Bazı değişimler görüyorum. AK Parti yola çıkarken biz bölge partisi değiliz. 70 milyonu kucaklıyoruz dedik. Etnik milliyetçiliğe karşı çıktık. Bölgesel ayrıma karşı çıktık. Sinop'ta bir bizim için Hatay'da...

Demokrasilerde kaleler olmaz. Bunlar Antalya'yı da kale olarak gösterdi İstanbul'u da... Bu şehirleri biz kazanınca eyvah kalelerimiz düştü dediler. Biz bu şehirleri dünyaya açtık. Biz bu şehirleri fethetmedik gönülleri fethettik. Barış içinde yarış dedik. Sen Türkiye'sin Sen İzmirsin büyük düşün dedik. İşimiz hizmet gücümüz millet dedik. Mesele bu. Biz bu yola kendimizi adadık.

Bu monşer eskileri hep yalan söylediler. Milleti hep yanılttılar. Ama halkımız bunu gördü. İzmir bunu gördü. Artık onların devri bitti. Artık büyük düşünen Türkiye var. Bunlar yabancı devlet başkanları karşısında ekl pençe divan duruyordu. Biz bu zihniyeti bitirdik. Bunlar randevu alamazdı randevu... Kapılarında beklerlerdi. Biz Türkiye'nin saygınlığını artırdık.

Bolu Dağı tünelini bitirdik. Bunlar patates deposu mu yapalım diye düşünüyordu. Geldik bitirdik. Boyabat tünelini açtık. Karadeniz sahil yolunu bitirdik.

İzmirli kardeşime sesleniyorum. Başını iki elinin arasına alsın düşünsün.

AYRINTILAR GELECEK
Kaynak:
Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri