Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Toprak'ı rahatsız eden Kur'an ayeti

30.04.2011 12:47
CHP İstanbul milletvekili adayı Binnaz Toprak, Zincirlikuyu mezarlığındaki 'her canlı ölümü tadacaktır' ayetiyle ilgili garip sözler sarf etti.

CHP İstanbul 3.Bölge 5.sıra milletvekili adayı Binnaz Toprak Kanaltürk’te yayınlanan bir tartışma programında Kur’an’ın bir ayeti hakkında akılalmaz sözler sart etti.

Ucube heykel konusunun tartışıldığı bölümde konuyu Zincirlikuyu Mezarlığı’nın ana kapısındaki Al-İmran Suresi’ndeki getiren CHP’li aday Toprak, programın diğer konuğu Yazar Rasim Ozan Kütahlı’yı sözleriyle adeta şoke etti.

KÜTAHYALI BİLE BU YORUMA ŞOKE OLDU

Milletvekili adayı akademisyen Binnaz Toprak ‘Benimde korkunç olduğum bir sürü konu var.’ diyerek söze girdi.

“Mesela ben Boğaz Köprüsü’nün ışıklandırmasını korkunç buluyorum” şeklinde konuşan Toprak, anlatmak istediği aslı noktaya geldi:

ZİNCİRLİKUYU’DAKİ AYETTEN KORKAN CHP’Lİ ADAY
“Ayrıca önünden hergün binlerce insanın geçtiği mezarlığın kapısının üstünde ruhuna El Fatiha yazardı. Şimdi ise ‘her canlı bir gün ölümü tadacaktır’ Bu çok sinir bozan bir şey. Zaten bu gerçeği herkes biliyor.”
 

Toplumsal Hafıza 

Bu haber toplam 8210 defa okunmuştur
tövbe tövbe
hrntsc
anayasa mahkemesine başvursunlar belki ölümü de iptal ettirirler:)))
04 Mayıs 2011 Çarşamba 09:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
şaho
eros
Herkesin bir bakış açısı vardır eğer sen buna vay sen benim dinime diye girersen o zaman o senin dinin değil taptığın bir varlığa dönüşür.
01 Mayıs 2011 Pazar 14:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
birgün ama hangi gün
kemnal kandemir
cahil kuran cahili sanki ölümden sonra hayat yok ama siizi bilemem ya cennet yada cehennem
01 Mayıs 2011 Pazar 00:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bilmezki sorsun.sorsa bilirdi
Talha
Estaizubillah. Her nefis ölümü tadacaktır.Bunun kuran ayeti olduğunu bilseydi böyle konuşmazdı.Zavallılar Kur'an dan habersiz yaşadıkları için ve ölümün geberip gitmek olduğunu düşündükleri için korkarlar.Bir diğerleri de ahirete inanırlar ama hiçbir hazırlıkları yoktur bu nedenle korkarlar ölümden.İkincisini belki Allah(CC)Affeder ama biricisi için "azabün elim" Buyurur.Ne diyelim hayatı gelişigüzel yaratmayan Rabbimiz,Gelişigüzel yaşamanızı da uygun görmemiş.Bu kadarını bilsek yeter.
30 Nisan 2011 Cumartesi 20:26
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri