Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Panik yok yapan AKP değil CHP

07.02.2012 19:40
CHP Çumra İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlik için hazırlanan davetiyelerde CHP'in sembolü olan 6 oktan laikliği temsil eden 6. ok yok edilerek, 5 ok bulunan bir sembol kullanıldı.

CHP Çumra İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlik için hazırlanan davetiyelerde CHP'in sembolü olan 6 oktan laikliği temsil eden 6. okun yok edilerek, 5 ok bulunan bir sembol kullanıldı. Bu durum, 'Laiklik elden gitti' şeklinde esprilere neden oldu.

CHP Konya İl Başkanlığı tarafından basına geçilen davetiyenin üzerinde, CHP'nin sembolü olan ve Atatürk inkılaplarını temsil eden 6 ok yerine üzerinde 5 ok bulunan ve CHP'nin sembolüne şekil olarak da benzemeyen bir sembol görenler büyük bir şok yaşadı.
 
CHP Çumra ilçe binasında organize edilen basın toplantısı için hazırlanan ve üzerinde Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakır’ın ismi ve imzası bulunan davetiye, Konya’da bulunan tüm basın kuruluşlarına geçildi.
 
Ellerine geçen davetiyenin üzerinde CHP'nin sembolü olan ve Atatürk inkılaplarını temsil eden 6 ok yerine üzerinde 5 ok bulunan ve CHP'nin sembolüne şekil olarak da benzemeyen bir sembolün olması şaşkınlığa neden oldu.
Partililerinde tepkisine neden olayla ilgili CHP Konya İl Başkanlığı’ndan bir açıklama yapılması bekleniyor…
 
.ATATÜRK TARAFINDAN BELİRLENMİŞTİ
 
Bilindiği gibi; 1927'de “Cumhuriyetçilik”, “Halkçılık”, “Milliyetçilik” ve “Laiklik” olarak tanımlanan dört ilkeye, 1931 yılındaki üçüncü parti kurultayında “Devletçilik” ve “Devrimcilik” ilkeleri eklenerek "Altı Ok" kavramı benimsenmişti. CHP'yi ilk örgütleyen de, Altı Ok programını belirleyen de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendisiydi.
 
Bu haber toplam 6106 defa okunmuştur
GİDEN GELSEYDİ DEDEN GELİRDİ
hasan eleştirici
Giden gelmez dostum .
08 Şubat 2012 Çarşamba 07:17
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri