Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Cihaner'den PKK ağzı

15.08.2012 20:42
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner 'in attığı tweet bir anda ortalığı karıştırdı

Kendisi de eski bir cumhuriyet savcısı olan İlhan Cihaner, dün PKK'nın yaptığı açıklamaya benzer bir dil kullandı: Örgüt, "Tunceli halkının siyasi iradesine saygı" diyerek kaçırdığı milletvekili bırakırken ileri demokrasinin ÖYM'leri TBMM'nin 8 milletvekilini zindanlarda tutuyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan "Şiddet, yöntem olarak kullanan bir örgüt, "Tunceli halkının siyasi iradesine saygı" diyerek kaçırdığı milletvekili bırakırken ileri demokrasinin ÖYM'leri TBMM'nin 8 milletvekilini, parti başkanlarını, öğrencileri, yurtseverleri zindanlarda tutmaktadır." diye tweet atan Cihaner'in eli silahlı teröristlerin vekil kaçırmasını "halkın siyasi iradesine saygı" alıntısıyla lanse etmesi pes dedirtti.

PKK'NIN AÇIKLAMASI

PKK dün Hüseyin Aygün'le ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

“Gerillanın geliştirdiği dönemin devrimci hamle ve operasyon çerçevesinde Dersim’de bir gerilla birimimizin kendi inisiyatifi ile Milletvekili Hüseyin Aygün’ü işlemlerinden dolayı bir süreliğine alıkoyduğu kamuoyunca bilinmektedir. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti sistemi tarafından haksız yere alıkonulan 9 milletvekilini halkın iradesine saygısızlık olarak görmeyip, hareketimiz tarafından bir milletvekiline dönük gerçekleşen bir günlük tutuklamayı milletin iradesine saygısızlık olarak göstermesi Türk Devletinin çifte standartlı mantığını ortaya koymuştur. Söz konusu vekil, işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir.”

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri