Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Erdoğan'a destek geldi!

22.07.2011 14:56
Terörle mücadele konusunda polisin devreye girmesini isteyen Başbakan Erdoğan'a CHP'li Hamzaçebi'den destek geldi...

CHP Grup Başkan vekili Akif Hamzaçebi, "Demokrasilerde iç güvenliği polis sağlar. Doğru bir yaklaşım" dedi.

Hamzaçebi CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Demokrasilerde sivil güçler şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran güçler ölçülü güç kullanır. Bizdeki temel problem bu. Güvenlik güçlerinin olaylar karşısında aşırı güç kullanımı var. Rize ve Hopa’da bunlar var. İç güvenlik polis olabilir ama aşırı güç kullanımına karşıyız. Silahlı kuvetler ulusal savunmayla ilgilenmelidir."

Hamzaçebi'ye Başbakan Erdoğan'ın "Silvan kırılma noktası" yönündeki değerlendirmesi de soruldu. Başbakanın açıklamasının soru işaretleriyle dolu olduğunu savunan Hamzaçebi şöyle devam etti:

"Bundan PKK eylemlerine hoşgörüyle yaklaştık bundan sora yaklaşmayacağız anlamı çıkabilir. Bugüne kadar askeri önlemleri uygulamadık bundan sonra daha fazla yapacağız olabilir. Açıklaması tereddütlerle dolu. Terör örgütü PKK'ya karşı silahlı kuvvetlerin yapması gerkenler var. Ama terör sadece askeri önlemlerle bitirilecek konu değil. Terörün kullandığı sorunları ele alıp bu sorunların çözüme kavuşturması gerekir."
 

Bu haber toplam 2628 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri