Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP diktatör sözünü afişe döktü

23.07.2013 14:20
CHP'nin hazırladığı afişlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a diktatör göndermesi yapıldı.

CHP Genel Merkezi, içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinin yer aldığı,‘Diktatör Kime Denir?’ başlıklı bir broşür hazırladı. Erdoğan’ın Adolf Hitler’e benzetildiği broşürlerden tüm illere gönderilirken, İzmir’e ise 50 bin adet yollandı.

"HİTLER DE SEÇİMLE GELDİ"

Broşürlerin metro, otobüs, vapur ve parti faaliyetlerinde halka ulaştırılacağını belirten CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ise “Her yerde dağıtacağız. Herkes hükümetin uygulamalarını en iyi şekilde görsün istiyoruz. Biz ‘susma sustukça sıra sana gelecek’ diyoruz. Başbakan’ın uygulamalarından ve konuşmalarından kendisine oy verenler de rahatsız. Hitler de seçimle gelmişti. Başbakan ‘diktatör’ tanımına en uygun kişidir” dedi.

DİKTATÖR KİME DENİR?

İşte broşürdeki bazı ifadeler: - “Yasama ve Yargı ayak bağıdır” diyen adamdan demokrat olmaz. Bunu söyleyene diktatör denir.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını yasaklayana demokrat denmez.Diktatördür.

- Masum insanları aylarca hapse atıp, yıllarca yargıç karşısına çıkarmayan bir düzeni kuran ve bu düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara çağdaş demokrasilerde diktatör denir.

- Başbakanı bulmuş çiftçi derdini anlatacak... Tarladaki çiftçiye “al ananı da git” diyene demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.

- Gazetecilere “Boynunuzdaki tasmaları ben çıkardım” diyene demokrat denmez. Bunu söyleyene dünyanın her tarafında diktatör denir.

Bu haber toplam 1682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri