Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'NİN KABUSU OLAN İL...

31.03.2011 17:58
CHP'liler bu ilde iddialı olduklarını ifade etse de uygulamaları bunun tam tersini gösteriyor.

 

CHP’nin Kürt politikasını yürüten Diyarbakır eski Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu, ‘’İddialıyız, Diyarbakır’dan milletvekili çıkaracağız’’ dedi ama başvurusunu İstanbul Şişli’den yaptı.

CHP’nin Kürt politikası yürüten Diyarbakır eski Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu’nun, İstanbul ya da Mersin’den aday olmak istemesi partiyi karıştırdı. ‘’İddialıyız, Diyarbakır’dan CHP milletvekili çıkaracak” diyen Tanrıkulu, adaylık başvurusunu da İstanbul Şişli’den yaptı.

CHP’nin 18 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri, milletvekili seçilmek için “Garantili seçim bölgeleri” olan Ankara, İstanbul veİzmirgibi büyükşehirlerden adaylık için başvurdu. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır eski Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu ise Diyarbakır’dan aday olmadı.

DEĞER DE ADAY DEĞİL

CHP’nin geçen dönem milletvekili çıkaramadığı ve oylarının çok düşük olduğu Diyarbakır’da Parti Meclisi (PM) üyesi, eski Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Değer de, bu kez adaylık başvurusu yapmadı. İl teşkilatı, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Diyarbakır’dan aday gösterilmesini istiyor.

Eski Genel Başkan Baykal’ın etkili olduğu Diyarbakır’daki yerel örgütlerin de Tanrıkulu’nun kendi ilinden aday olması için genel merkeze yoğun talep ilettiği belirtildi. Milletvekili adaylarının merkez yoklaması ile Genel Merkez’den belirleneceği Diyarbakır’da il ve ilçe teşkilatlarının “Tanrıkulu’nu isteriz” talebinin arkasında olası bir başarısızlığın, Genel Başkan Yardımcısı'na yüklemek istenmesinin yattığı da savunuluyor. (Gazeteport)
 

 

Bu haber toplam 2520 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri