Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Dubai abonelerinin, koçların, tosunların eline kalacak

18.02.2014 01:36
A Haber'de %100 Siyaset'e konuk olan Savcı Sayan, CHP yönetimini topa tuttu, partinin birileri tarafından dizayn edildiğini iddia etti...

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programına Sabah yazarı Mahmut Övür, hukukçuKezban Hatemi, CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan ve Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı konuk oldu.

Programda CHP'li Savcı Sayan'ın, partide yaşanan aday kriziyle ilgili tespitleri ve yorumları dikkat çekti. Sayan, CHP'yle ilgili yorumlarına ilginç bir hikayeyle başladı.

Sayan şöyle konuştu:

CHP'DE KASA GİTMİŞ, ŞASE GİTMİŞ... KILIÇDAROĞLU HALEN "SORUN YOK" DİYOR

Yolda giden iki kamyoncudan birisi kaza yapıyor. Diğer kamyon gelip bakıyor, durum perişan. Diyor ki, "seni bekleyemeyeceğim, gitmem lazım. Patrondan birşey istiyor musun?"

Cevap veriyor: Patrona söyle, bir kase bir şase, dört lastik bir motor, biraz da harçlık göndersin. Merak etmesin bir şey yok, ben yakında geleceğim.

Şimdi, bizim CHP'nin hali bu. Kasa gitmiş, şase gitmiş, motor gitmiş, lastikler gitmiş, halen Kılıçdaroğlu ekranlara çıkıyor "merak etmeyin bir şey yok" diyor.

Baykal'ın gidişiyle birlikte partide bir dönüştürme çalışmalarının olduğunu belirten Savcı Sayan, ikinci aşamada adayların dizaynının söz konusu olduğunu, üçüncü aşamada ise parti örgütünün dönüştürülmesinin hedeflendiğini söyledi.

PARTİ HAWAİ-DUBAİ ABONELERİNİN, KOÇLARIN, ÖKÜZLERİN, TOSUNLARIN ELİNE KALACAK

Örgütün olanlara ses çıkarmaması halinde partinin "Hawai-Dubai abonelerinin" eline kalacağı uyarısında bulunan Sayan sözlerini şöyle sürdürdü:

Eğer örgüt de teslim olursa, kazanda şu anda kurbağa misali altı ısıtılan örgüt de farkına varmayıp kazandan atlamazsa CHP tamamen baronların, caronların, koçların, öküzlerin, tosunların Hawai-Dubai abonelerinin eline geçecek.

O GÜÇ CHP'Yİ DİZAYN EDİYOR

Hiç kimse alavere dalavere Kürt Mehmet nöbete yapmasın. Biz CHP üzerindeki dizaynı biliyoruz. 17 Aralık,Gezi, 25 Aralık operasyonu gibi süreçlerin arkasındaki güç CHP'yi dizayn eden güçtür.

O ADAYLAR ASANSÖRDE NASIL DEĞİŞİYOR?

Adayların açıklanmasının son güne bırakılmasını ve isimlerde yaşanan değişiklikleri yorumlayan Savcı Sayan"nasıl oluyor da asansörde bu adaylar değişiyor" ifadesini kullandı.

Savcı Sayan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Bir acayiplik var, bir düzensizlik var. Hükümet adaylarını adaylarını belirlemiş, metroları açıyor, tramvay yollarını, köprüleri açıyor, her tarafı düzenliyor...

Bizimkiler daha yarın son gün adaylar verilecek, biz halen adaylarımızı belirleyememişiz. Partiyi yönetemeyen, adaylık sürecini yönetemeyenlerin "ülkeyi yöneteceğim" iddiasıyla ortaya çıkmalarına akıl erdiremiyorum, vatandaş buna inanmıyor. Köydeki Mehmet abi diyor ki, "CHP üç adayı belirleyemiyor, bu memleketi nasıl yönetecek."

Haklı. Başbakan bir taraftan büyük, devasa yerler açıyor. Diğer tarafta bizim 12. katta adayımız Ali, 8. katta Veli, Parti Meclisi'ne inince Cemal, yukarı çıkınca Kemal...

Bu MYK'nın kararı nerede? Parti Meclisi'nin kararı nerede? Bu adaylar asansörde nasıl değişiyor? MYK'nın kararları asansörde mi alınıyor? PM'nin kararları asansörde mi alınıyor?

Bütün bunları alt alta yazdığımızda, bu yönetim bir dakika durmadan istifa etmeli.

LİDER OLUNMAZ, LİDER DOĞULUR. SONRADAN ANCAK GENEL BAŞKAN OLUNUR

Savcı Sayan, CHP'nin tepe yönetiminde lider olmadığını savunurken, "lider olunmaz, lider doğulur. Sonradan ancak genel başkan olunur" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN KURTULUŞU AK PARTİ'NİN YÜKSEK OY ALMASINA BAĞLI

Savcı Sayan'ın en çok dikkat çeken iddiası ise, CHP'nin içinde bulunduğu kıskaçtan kurtulmasının AK Parti'nin 30 Mart'ta yüksek oy almasına bağlı olduğuna yönelik sözleriydi.

Sayan, "Cemaat'le CHP'yi kullanıp, Türkiye'ye karşı operasyon düzenleyen güçlerin oyununa geliyorlar. AK Parti yüksek oy alırsa, hem Türkiye'yi dış güçlerin operasyonuna karşı koruyacaktır, hem de CHP'yi kurtaracaktır. Niye kurtaracaktır, bir iki puan artışla 5-6 yıl daha bu yönetim CHP'yi yönetirse, CHP'nin 6 oku da kırılır, belki kökü de elimizde kalamaz" şeklinde konuştu. Stargazete.com

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri