Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Esed'e teselli verdi!

08.03.2013 01:17
CHP'li bir heyet bugün Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i ziyaret etti.

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın aktardığına göre, görüşmede ülkedeki durum ele alındı. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl başkanlığındaki heyet Esad'a "Türk halkının Suriye'nin iç işlerine karışılmasına karşı olduğu ve iyi komşuluk ilişkileri kurmak istediği" mesajını iletti.

Suriye Devlet Başkanı ise "Türk halkının Suriye'nin istikrarına destek veren tavrıyla Erdoğan hükümetinin teröre destek verme ve bölgeyi istikrarsızlaştırma ısrarı arasındaki farkı gözetmenin gereğine" dikkat çekti.

Suriye halkının Erdoğan hükümetinin politikalarını reddeden Türk güçlerinin ve partilerinin tavrını takdir ettiğini de ifade eden Esad, bu politikaların bölgedeki toplumların etnik ve dini çeşitliliğini olumsuz etkilediğini söyledi.

Görüşmeyle ilgili Suriye'nin resmi haber ajansı SANA aşağıdaki fotoğrafı paylaştı:

BM'YE TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET EDEN MEKTUP

Suriye Dışişleri Bakanlığı ise Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri ve Uluslararası Güvenlik Konseyi Başkanı'na birer mektup göndererek, "Türkiye hükümeti El Kaide bağlantılı teröristlere desteğini sürdürüyor" şikayetinde bulundu.

Yine SANA haber ajansının aktardığına göre mektupta, "Geçmiş mektuplarımızda halihazırdaki Türkiye hükümetiyle birlikte bazı bölge ve dünya ülkelerinin direkt yada dolaylı biçimde Suriye'de El Kaide örgütüyle bağlantılı silahlı terör gruplarına sundukları destek ve oynadıkları büyük role ışık tutmuş; bunun terörle mücadele ve başka ülkelerin içişlerine müdahale ile ilgili uluslararası kanun ve Güvenlik Konseyi ilkelerine açık ihlal oluşturduğunu açıklamıştık." dedi.

Bakanlık, Türkiye Başbakanı ile Dışişleri Bakanının son olarak Cenevre, Viyana ve Roma'daki beyanatlarında geldiği gibi Türk hükümeti yetkililerinin Suriye'nin içişlerine müdahaleden alenen bahsetmeye devam ettikleri bir sırada, El Kaide'ye bağlı silahlı terör gruplarını bütün vesilelerle finanse etmeye, silahlandırmaya ve barındırmaya devam ettiklerini belirtti. 

Bu haber toplam 2428 defa okunmuştur
CHP liler ESEDE NE DEDİ.
kamil
Herhalde şöyle demişleridr:" aman ha demokrasiye falan geçme hapı yutarsın bir daha da iktidar yüzü göremzsin.BİZ CHP OLARAK 1950 de böyle birhatayaptık birdahad iktidar olamadık. Vur kır parçala bu maçı kazan..."
08 Mart 2013 Cuma 08:46
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri