Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Loğoğlu "Ders Almalıyız"

03.04.2014 21:54
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, mahalli seçimlerde başarılı bir performans gösteremediklerini belirterek "Bundan ders almalıyız" dedi.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ders Almalıyız

Ders Almalıyız
03 Nisan 2014 Perşembe 20:30

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, mahalli seçimlerde başarılı bir performans gösteremediklerini belirterek "Bundan ders almalıyız" dedi.

Düşünce kuruluşu Avrupa Politika Merkezi'nin, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile ortaklaşa düzenlediği "Türkiye'deki mahalli seçimlerin değerlendirmesi: Gelecek ne getirecek?" panelinde konuşan Loğoğlu, "AK Parti'nin seçim zaferinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, hakkındaki iddiaları avantaja dönüştürme başarısının belirleyici olduğunu" söyledi.

Loğoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde sonucun hala belli olmadığını, önümüzdeki günlerde oyların yeniden sayılabileceğini fakat şahsen "CHP kazanmış olsa bile mevcut neticenin değişmesini beklemediğini" dile getirdi. Faruk Loğoğlu, "Çünkü daha önceki mahalli ve genel seçimlere kıyasla bu seçimlerde usulsüzlük ve hile iddiaları çok fazlaydı. Sadece birkaç şehirle sınırlı kalmadı, ülke geneline yayıldı" iddiasında bulundu.

CHP'nin 2009 mahalli seçimlerine göre oy oranını artırmasına, Ankara ve İstanbul'da başa güreşmesine rağmen Antalya gibi daha önce elinde tuttuğu bazı belediyeleri kaybettiğine dikkati çeken Loğoğlu, "Seçimdeki performansımızı başarılı görmüyorum. Bundan ders almamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

Loğoğlu, mahalli seçimlerde beklediklerini alamadıklarını fakat cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde arzu ettikleri sonuca ulaşmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Faruk Loğoğlu, Haziran 2015'te gerçekleştirilmesi öngörülen genel seçimlerin "siyasi mülahazalarla muhtemelen öne alınacağını ve sonbaharda yapılabileceğini" kaydetti.

Panelde, gazeteci Semih İdiz ve Fatih Üniversitesi'nden Doç. Dr. İhsan Yılmaz da seçim sonuçlarını değerlendirdi. 

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri