Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Genel Merkez binasına mescid açıldı

05.11.2014 16:27
CHP Genel Merkezi'nde yapılması kararlaştırılan mescid hizmete açıldı. Mescid açılması konusunda parti içinde eleştirilere hedef olan Mehmet Bekaroğlu "Bir ihtiyaç karşılandı" dedi.

Ankara Söğütözü'nde bulunan CHP Genel Merkez binasında mescid açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde açılan mescid ile ilgili Al Jazeera’ya açıklamalarda bulundu.

Bekaroğlu, yaptığı açıklamada mescid açılması konusunda bazı delegelerden ve genel merkeze ziyarete gelen bazı partililerden bu yönde bir talep geldiğini söyledi. Genel Merkez’de görevli genel müdürün talimatı üzerine giriş katın altında bir oda mescid olarak hazırlandı.

"BİR İHTİYAÇ KARŞILANDI"

Genel merkeze gelen ve namaz kılmak isteyen partililer ve ziyaretçilerden de bu yönde talepler geldiğini belirten Bekaroğlu, mescidin bu talebi karşılamak amacıyla açıldığını ifade ederek, "Bir ihtiyaç karşılandı" dedi.

BEKAROĞLU'NA TEPKİ GELMİŞTİ

CHP Genel Merkezi’nde mescid yapılacağının duyulması üzerine ulusalcı kanatta yer alan bazı milletvekilleri Bekaroğlu’na tepki göstermişti. Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz twitterdan yaptığı açıklamada Bekaroğlu’nu din istismarı yapmakla suçlayarak "CHP Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere bu kadar kapıyı açarsa kendi öz kitlesini kaybeder. CHP programına aykırı davranan Bekaroğlu istifa" diye yazmıştı.

Bu haber toplam 2296 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri