Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den ilk kez içkisiz resepsiyon

10.09.2011 08:53
CHP'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonunda içki verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

CHP, 88. kuruluş yıldönümünü Ankara'daki Genel Merkez bahçesinde verdiği resepsiyonla kutladı. Çok sayıda partilinin katıldığı resepsiyonda içki verilmemesi dikkatlerden kaçmadı. Gazetecilerin sorusu üzerine CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde yaşanan dramlar nedeniyle resepsiyonun içkisiz olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, kutlamalarının ardından gazetecilerin sorularına cevap verdi. Tutuklu vekillerin meclise dönüp dönemeyecekleri sorusuna, ortada bir protokol olduğunu imza sahiplerinin de bunu inkar etmediklerini hatırlattı. Bu konuda uluslararası anlaşmalara da atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, uzun tutukluluk süreleri konusunda parlamentonun kendi iradesine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi. Bu konuda Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Barolar Birliği Başkanı, eski Genelkurmay Başkanının ve kendilerine rahatsızlıklarını ifade ettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Henüz bir çözüm yok herhalde bir çözüm olacak. Olmazsa o zaman söylemlerinde samimi değiller. Bu konuyu CHP olarak yurtdışındaki parlamentolarda da gündeme getireceğiz." dedi.

CHP GENEL MERKEZİNE YAZLIK SİNEMA

Kılıçdaroğlu, CHP bahçesinin gençler için yazlık sinema yapılacağını da açıkladı. Bahçenin yazlık sinema için uygun olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Burada gençler gazozlarını içip film izleseler ne güzel olur. Bu konuyu kendi aramızda konuştuk gelecek yıl uygulamaya geçeceğiz." ifadelerini kullandı. .
Kılıçdaroğlu, ayrıca genel merkezlerine yakın bir öğrenci yurdunun olduğunu belirterek genel merkezin girişine iki fotokopi makinesi koyarak öğrencilere ücretsiz fotokopi hizmeti vereceklerini dile getirdi.
 

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri