Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP, Anadolu insanının önünü kesmek istiyor

27.05.2011 15:00
CHP’nin iktidara gelmesi halinde “ihtiyaç fazlası” diyerek yaklaşık 470 İmam Hatip Lisesi’ni kapatacağını açıklamasına Diyanet-Sen’den sert tepki geldi.

CHP’nin iktidara gelmesi halinde “ihtiyaç fazlası” diyerek yaklaşık 470 İmam Hatip Lisesi’ni kapatacağını açıklamasına Diyanet-Sen’den sert tepki geldi. Diyanet- Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, CHP’nin genlerinde bulunan 28 Şubat zihniyetinin yeniden hareketlendiğini söyledi.

 

SON SÖZÜ ANADOLU İNSANI SÖYLEYECEK

“28 Şubat'ın ilk ve önemli hedefi imam-hatipliler ve İmam-Hatip Liseleri olmuştur” diyen Bayraktutar, “Anlaşılan CHP yeni bir 28 Şubat arayışında. Bu arayışını dillendirmekten çekinmedikleri gibi açıkça milletin değerlerine de saldırıyorlar. Bizler normalleşmeye başlayan Türkiye’de siyasilerden inanç özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırmasını beklerken, CHP tümüyle yok etmeye çalışıyor. İmam Hatipler Anadolu’nun özüdür. CHP ise Anadolu insanlarının önünü kesmeye çalışıyor. Bu adıma en iyi cevabı sandıkta Anadolu insanı verecektir” dedi.

 

ÜLKEMİZ ADINA UTANÇ VERİCİ BİR VAAD

“İmam Hatip Liseleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı diğer okullar gibi eğitim veriyor. Kuruluş amacı imam yetiştirmek değil” hatırlatmasında bulunan Bayraktutar, “Rapor İmam Hatip Liselerine karşı bir tavırdır. CHP, din eğitimi verilmesini engellemeye çalışıyor. Böyle bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. Seçim döneminde açıklaması Türkiye'yi üzmüştür. Bu rapor ile CHP din karşıtlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Ülkemiz adına bu utanç verici bir durumdur” diye konuştu.

 

BAŞAK MEDYA AJANS 

Bu haber toplam 2106 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri