Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İlbaşkanlarının istifa furyası

08.01.2011 12:10
CHP'de milletvekili olmak isteyen yaklaşık 50 il başkanı istifaya hazırlanıyor

Genel Başkanlık, yeni Parti Meclisi derken CHP'de sıra il teşkilatlarına geldi. Milletvekili adaylığı için istifa etme hazırlığı yapan 50'ye yakın il başkanı yeni CHP yönetiminin elini rahatlatacak. İstifa edenlerin yerine yeni il başkanları atanacak.

Milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe başkanları ve yöneticilerin istifası için tanınan süre 10 Ocak'ta dolacak. CHP Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bu sayının 50'yi bulmasını beklediklerini açıkladı.

ŞİMŞEK BUGÜN İSTİFA EDEBİLİR

CHP için en kritik il İstanbul. Parti yönetimiyle yıldızları barışmayan İl Başkanı Berhan Şimşek'in bugün düzenleyeceği basın toplantısıyla istifasını açıklaması bekleniyor. CHP kulislerinde İstanbul il başkanlığı için Şimşek'in yerine pek çok isim konuşuluyor. Bu isimler arasında en dikkat çeken isim Doğan Holding CEO'su Nebil İlseven.

Doğan Holding'in CEO'su olan İlseven bu görevinden istifa etti, ancak il başkanlığı iddialarını "CHP'den teklif almadım. Dedikodu ile adımı kirletmeye çalıştılar. Ben de gereğini yaparak istifa ettim" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı için İlseven'in dışında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil, Zafer Nuhoğlu, Başaran Ulusoy, Şinasi Yalçın, Ali Özcan, Cengiz Özyalçın ve Bülent Kerimoğlu'nun da adı geçiyor.

ANKARA VE İZMİR'DE DURUM

Önder Sav'a yakınlığı ile bilinen Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı'nın da aday gösterilme ihtimali düşük bulunduğu için istifa etmeyip direnebileceği konuşuluyor. Bu durumda görevden alınması söz konusu olabilecek. İzmir İl Başkanı Rifat Nalbantoğlu'nun ise Pazartesi istifasını vermesi bekleniyor.


 

Bu haber toplam 1870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri