Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖNDER verdiği iftarla İHL mezunlarını ve mensuplarını buluşturdu.

15.08.2011 05:45
ÖNDER verdiği iftarla İHL mezunlarını ve mensuplarını buluşturdu.

ÖNDER verdiği iftarla İHL mezunlarını ve mensuplarını buluşturdu. Eminönü’nde bulunan genel merkezde yapılan iftar yemeğe Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Saadet Partisi Kadın Kolları, CHP İstanbul Kadın Kolları, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Hamza Akbulut, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu katıldı. ÖNDER Başkanı Hüseyin Korkut ise “İmam-Hatip Liselerinin orta kesiminin açılmasını istiyoruz. Zorunlu dini eğitimin olması gerektiğini düşünüyoruz” talebinde bulundu.

 

Siyaset dünyasından katılanların yanı sıra İmam-Hatip Lisesi mezunları ve mensuplarından oluşan bin kişilik bir davetli katıldı. İftarda konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, “28 Şubat’ta yapılan zulme ÖNDER sabır gösterdi. Şuanda ise Türkiye normalleşiyor” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yemeğe sonradan katılırken ÖNDER yetkilileriyle eğitim sisteminin problemleri hakkında sohbet etti.

 

CHP İLK KEZ İHL’LİLERLE İFTARDA

1958 yılından beri düzenli olarak verilen iftar yemeğine CHP ilk kez katıldı. İsimlerinin anons edilmesi ile İmam-Hatiplilerden alkış alan CHP kadın kolları ilgi topladı.

 

KORKUT: İHL ORTA KESİM TEKRAR AÇILSIN

İftar sonrasında konuşan ÖNDER Başkanı Hüseyin Korkut 1999 yılından bu yana önemli mesafe kat ettiklerini dile getirdi. İHL mezunları olarak toplumun hayrı için çalıştıklarını ve bütün gayretlerinin toplumun imanın kurtarmak ve kültürümüzün güzel değerlerinin yaşatılması için gayret ettiklerini anlattı. Korkut bu günlerde güzel gelişmelerin yaşandığını söylerken 28 Şubat dönemi için güzel şeylerin söylenemeyeceğini aktardı. Korkut “8 yıllık kesintisiz eğitim konusunda mutlaka geriye dönük bir uygulama yapılmalıdır. Meslek Liseleri önündeki katsayı engeli bir an önce kaldırılması yönünde çalışma yapılacağını düşünüyoruz” dedi. İHL orta kesiminin tekrar açılması gerektiğini söyleyen Korkut, zorunlu din derslerinin olması gerektiğini dile gerektiğini vurguladı. Korkut, din eğitimi konusunda  seçmeli derslerinde olabileceğini dile getirerek Peygamberimizin Hayatı, Hadis gibi derslerin verilebileceğini söyledi.

 

KUZU: SİVİL ANAYASAYA KATKILARINI ÖNEMSİYORUM

ÖNDER tarafından yapılan iftar toplantılarına her zaman geldiğini anlatan AK Parti Milletvekili ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ÖNDER’in toplumun sağduyusunun sesi olduğunu dile getirdi. Kuzu iftar programında yaptığı konuşmasında Meslek Liseleri önündeki katsayı probleminin sorun olmaktan çıkarılmaya çalışıldığını anlattı. Kuzu 28 Şubat döneminin karanlık dönemler olduğunu dile getirirken yönetim zafiyetinin olduğunu vurguladı. 28 Şubat’a sabreden kurumların başında ÖNDER’in geldiğini söyleyen Kuzu “ÖNDER toplumun sağduyusunu temsil ediyor” dedi. Zorunlu din dersleri konusunda örenciye zorla dinin öğretilemeyeceğini söyleyen Kuzu “Yeni anayasa konusunda ÖNDER’in yapacağı katkıyı önemsiyorum. 26 maddelik pakete verdikleri desteği de biliyorum. Yapacakları katkının Türkiye’nin hayrına olacağını düşünüyorum” dedi.  

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri