Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En cesur açıklama CHP'den geldi

29.12.2011 14:08
CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın: 'Bir ülkenin kendi sınırlarını korumasını ve iç güvenliğini garanti altına almasını anlayışla karşılamak lazım'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Türkiye-Irak sınırında meydana gelen olaya ilişkin, ''Bir ülkenin kendi sınırlarını korumasını ve iç güvenliğini garanti altına almasını anlayışla karşılamak lazım'' dedi.
 
Günaydın, partisince TMMOB Konferans Salonu'nda düzenlenen yerel yönetimler toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
 
Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesinde düzenlenen operasyonda ''köylülerin öldürüldüğü'' iddialarına ilişkin Günaydın, henüz net bilgilerin gelmediğini söyledi.
 
Günaydın, bu nedenle yapılacak yorumların dikkatli yapılması gerektiğine işaret ederek, şunları söyledi:
 
''Bir ülkenin kendi sınırlarını korumasını ve iç güvenliğini garanti altına almasını anlayışla karşılamak lazım. Ancak istihbari faaliyetlerle, bu istihbari faaliyetler sonrası yapılacak operasyonları da dikkatli gerçekleştirmek lazım. Her ne kadar kaçakçılık işlemi yapan kişiler yasa dışı bir işlem içerisinde olmuş olsalar da hak ettikleri bombalanarak öldürülmek değildir. Emniyet güçlerinin bu alanda yapacakları açıklamalardan sonra biz de tavrımızı net olarak belirteceğiz.'' 
Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

dümen iyi ilerliyor
eşref enişte
psikoloji uzmanları iyi çalışmış.türk kamuoyu asker ne yapsın,vurmasan teröristde girer moduna sokulmuş,kürt kamuoyu geçimin sağlamak için yasal olmasada kaçakçılık yapan gencecik insanları hazır operasyon devam ederken katledelim dediler modunda.dünyaya yansıması farklı olacak.ne desek boş,hükümet ülke değil kendi derdinde.tufaya geliyoruz.biz bağırıyor elin fransızı yahudisi iş yapıyor.ALLAH ım yardım et!
29 Aralık 2011 Perşembe 14:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri