Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP mitinginde Kılıçdaroğlu şoku

22.03.2009 16:57
İstanbul'da onun rüzgarı esiyordu. Çağlayan meydanına akın edenler de onun için gelmişti. Ama Baykal onu konuşturmadı.
CHP'nin Çağlayan mitinginde hayal kırıklığı yaşandı. Meydanı dolduran halk Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını beklerken, şaştı kaldı... Çünkü Kılıçdaroğlu konuşturulmadı...

Sabahın erken saatlerinden itibaren Çağlayan'a koşan CHP'lilerde Kılıçdaroğlu rüzgarı hevesi vardı. Miting meydanında heyecanla onu beklerken hayal kırıklığı yaşadılar.
RAKİBİ KÜRSÜYE ÇIKTI 
CHP seçmeninde heyecan yaratan
 Kemal Kılıçdaroğlu konuşturulmazken,
AK Parti Kazlıçeşme mitingine adayı
Kadir Topbaş ile başladı.

Başbakan Erdoğan'dan önce kürsüye
Topbaş geldi... Ancak bu noktada bir
not düşmek gerekiyor. Topbaş'ın
konuşması AK Parti seçmeninde
heyecanlı bir karşılık bulamadı.
Topbaş o büyük kalabalığı coşturmayı
başaramadı...


Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye sadece el sallamak için çıktı... Mikrofon başına gelip konuşma yapması beklenirken böyle bir şey olmadı.

Onun yerine meydandaki kalabalığa CHP lideri Deniz Baykal hitap etti... Kılıçdaroğlu ise sadece Baykal ile el ele tutuşup meydandaki kalabalığı selamlamakla yetindi.

NİYE KONUŞTURULMADI?

Araştırmalara göre İstanbul'da CHP'nin oyunu yükselten isim Kemal Kılıçdaroğlu olarak görünüyordu. Onun mitingde konuşturulmaması bu açıdan herkesi şaşırttı.

Yorumlar şöyle oldu;

Araştırmacı Tarhan Erdem: "Çağlayan Kılıçdaroğlu'nu bekliyordu. CHP'lileri heyacanlandıran Baykal değil, Kılıçdaroğlu... Konuşmaması büyük kayıp..."

Nazlı Ilıcak (Gazeteci): "Aynı şey Kemal Derviş'in de başına gelmişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonu da seçimden sonra ona benzemez inşallah. Başına seçimden sonra birşeyler gelebilir."

Mehmet Tezkan: (Gazeteci) "Kılıçdaroğlu gibi elinizde güçlü bir isim var ve onu çıkarıp konuşturmuyorsunuz. Seçmenin Baykal'dan bir beklentisi yoktu, oraya gelenin Kılıçdaroğlu'ndan beklentisi vardı. Baykal 1 saat geç geldi. O zamana kadar Kılıçdaroğlu konuşsa ne olurdu. Mitingin en büyük hayal kırıklığı bu oldu. "

Kaynak:
Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri