Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçti

23.05.2011 16:46
Cihaner'e tepki olarak CHP'den istifa ederek, AK Parti'ye geçeceğini açıkladı..
Denizli Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Kemal Dağ, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Egenekon sanığı Denizli'denCHP2. sıra kontenjan adayı İlhan Cihaner'in milletvekili adaylığına tepki olarak partisinden istifa etti.

Dağ, Denizli Ağrılılar Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, halkı temsil edecek kişilerin, üzerinde en ufak bir leke olmayan, adı karanlık senaryolara karışmamış, milletin iradesine ve demokrasiye önem veren kişiler olması gerektiğini söyledi.

CHP'nin genel seçimlere demokrasiye, milletin iradesine, hukukun üstünlüğüne aykırı eylemlerde bulunduğu iddia edilen bir kişi ile girmeyi uygun gördüğünü ifade eden Dağ, "CHP'nin artık halktan koptuğunu gösteren bu olumsuz tablo karşısında derin bir üzüntü içerisindeyim. CHP Denizli milletvekili adayı Sayın İlhan Cihaner, henüz yargılanarak mahkûm olmamıştır ancak yargılama sonucunda aklanmış biri de değildir. Hakkında çok vahim iddialar var. Uzun yıllardan bu yana Denizli'de yaşayan biri olarak kendisinin kentimizden aday gösterilmesini içime sindiremiyorum ve bunu protesto ediyorum. Aynı üzüntü ve şaşkınlığı CHP'li birçok arkadaşımın da derinden hissettiğini biliyorum. İşte tüm bu nedenlerden dolayı mensubu bulunduğum CHP'den istifa ediyorum." dedi.

Denizli'de 3 bin kişinin bu konuda desteğini aldığını dile getiren Dağ, şunları kaydetti:

"150 üye daha istifa edecek. Benimle birlikte Denizli Ağrılılar Derneği Başkanımız Cesim Koçyiğit de istifa ediyor. Bana güvenen halkın isteğiyle CHP'den istifa ettim, siyasete AK Parti'de devam edeceğim. AK Parti'ye üyelik başvurusunda bulunacağım."
 
Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri