Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK ile ilgili öyle şeyler söyledi ki...

23.01.2012 18:26
CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Türkiye'nin Suriye'nin içişlerine karışmamasını isterken PKK sorununu emsal gösterdi

Güven, "Bizde nasıl PKK sorunu varsa, onlarda da muhakkak bazı sorunlar olacaktır. Mesela bizde PKK sorunu var. Askerlerimiz şehit oluyor. Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor. Bunun için başka bir ülkenin gelip bizim iç işlerimize müdahale etmesi doğru mu?" dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen milletvekilleri, Suriye'de yaşanan olayların ekonomik ve sosyal yaşama etkilerini araştırmak ve alınması gereken tedbirleri tespit etmek için Mardin, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Şırnak, Hatay, Mersin, Kilis, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de incelemelerde bulunuyor.

Mardin'i ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven ve Niğde Milletvekili Doğan Şafak, ilk olarak partisinin il binasına gitti. Burada bir açıklama yapan Güven, sadece ekonomik gelişmeleri değil, olayları sosyal açıdan da değerlendireceklerini söyledi. 3 ay önce Suriye'ye bir gezi yaptığını hatırlatan Güven, "Suriye'de yaşayan vatandaşlar 'bizim sorunumuz yok' diyorlar. Onun için bizim Suriye'nin içişlerine karışmamız gibi bir durumun olmaması lazım. Bizde nasıl PKK sorunu varsa, onlarda da muhakkak bazı sorunlar olacaktır. Mesela bizde PKK sorunu var. Askerlerimiz şehit oluyor. Her iki taraftan da şehitlerimiz oluyor. Bunun için başka bir ülkenin gelip bizim iç işlerimize müdahale etmesi doğru mu? Değil tabii ki. Bunun için bizim Suriye'ye doğrudan müdahale etmemiz doğru değil." değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber toplam 4392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri