Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu reklam olmasın diye Eskişehir'e uçakla gidecek

23.05.2011 09:31
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin icraatlarından biri olan 'hızlı tren'i kullanmamak için Eskişehir mitinginde değişiklik yaptığı iddia edildi.

14 Mayıs'ta yapılacağı duyurulan ve Ankara'dan hızlı trenle gidilmesi kararlaştırılan miting, Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarının, "Hızlı trenle gidersek, AKP'liler, icraatlarımızı kullanıyorsunuz' diye bize yüklenir. Hızlı trenin reklamı olur." uyarısı üzerine ileri bir tarihe alındı. Yeni formüle göre, Kılıçdaroğlu 4 Haziran'da İstanbul'da seçim çalışmalarına katılacak, ardından da özel uçakla Eskişehir'e geçecek. Böylece hızlı tren kullanılmamış olacak.

Yaklaşık 1 ay önce hazırlanan CHP'nin seçim programında, Eskişehir mitingi için Ankara'dan bu ile en hızlı ulaşım aracı olan 'hızlı tren' ile gidileceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu'yla birlikte parti yöneticileri ve gazetecilerin kullanması için, 14 Mayıs günü saat 11.00'de hareket edecek trenin ilk vagonu olan 'business' bölümü rezerve edildi. Ancak mitinge kısa süre kala 14 Mayıs programı değiştirildi. Eskişehir mitingi yerine Kılıçdaroğlu'nun Çankırı'ya gideceği, akşam saatlerine doğru ise Ankara'nın bazı ilçelerini gezeceği duyuruldu. Sürpriz değişikliğin altında bazı 'akıl hocaları'nın Kılıçdaroğlu'na "Hızlı trene binmeyelim" baskısının yattığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Eskişehir'e kara yoluyla gidilmesi benimsendi. Ancak bu durumun da, "Hızlı trene binmemek için karayoluyla daha uzun bir sürede Eskişehir'e gidiyor." denerek Kılıçdaroğlu aleyhine kullanılacağı görüşü hakim oldu. Son olarak Eskişehir mitinginin İstanbul'daki bazı programlarla aynı güne denk getirilmesi kararlaştırıldı. Böylece hızlı tren konusunun gündeme gelmeyeceği görüşü benimsendi.

Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri