Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit ailelerinden Kılıçdaroğlu'na tepki

15.03.2011 22:17
CHP lideri, şehit aielleri ve gazilerle biraraya geldiği yemekte zor anlar yaşadı. Şehit aileleri ve gazilerle biraraya gelen CHP liderine, genel af ve bedelli askerlik vaatleri nedeniyle tepki gösterildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde buluştu.

Burada, ‘genel af’ ve ‘bedelli askerlik’ vaatlerine yönelik tepkilerle karşılaşan Kılıçdaroğlu’na, "askerliğin bedeli olmaz" diye seslenildi.

Toplumsal mutabakat ve eşitlik vurguları yapan Kılıçdaroğlu da, ‘Benim adım Kemal’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit aileleri ve gazilerle olan akşam yemeği programına 1 saat gecikmeli katıldı.

Salondaki her konukla teker teker tokalaşan Kılıçdaroğlu zaman zaman zor anlar yaşadı.

CHP liderine, “Sayın başkan, genel afla ilgili söyleminiz bizi çok zedeliyor” tepkileri gelirken, en büyük eleştiriyi ise Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse yaptı: "Bu şehitler, gaziler sayesinde siz genel başkansınız..."

Eleştiriler karşısında "Toplumsal mutabakat olursa genel af olur" diyen Kılıçdaroğlu, bedelli konusunda da "Biz eşitliği sağlayacağız" ifadesini kullandı.

Askerlik süreleri ve af konusunun seçim vaadi olmasına tepki gösteren Köse'ye, Kılıçdaroğlu bu kez de "Benim adım Kemal" diyerek yanıt verdi.

Öte yandan, Kılıçdaroğlu, uğradığı bir masadanda milletvekilliği talebi gelince, “Bak bu cesaretli çıktı” şeklinde konuştu.

GAZİ'DEN BATUM'A SİTEM: BİZE SİZ DE GENEL BAŞKANINIZ DA SAHİP ÇIKMADI

Öte yandan programa katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum ise gazilerle sohbet ettiği sırada gazilerin sitemiyle karşılaştı. Bir gazinin "Bize kimse sahip çıkmadı. Siz de Genel Başkanınız da bizimle ilgili hiç bir şey söylemediniz." şeklindeki sitemine Batum, CHP iktidarında şehit aileleri ve gazilere sahip çıkacaklarını öne sürdü.

Batum orduyla ilgili çok tartışılan sözlerini hatırlatarak gazilere, "Biz askere 'Senin şehitlerin var dediğimiz de, ABD yüzünden kılını kıpırdatamıyorsun dediğimiz de bütün medya üstümüze geliyor. Bütün AKP üzerimize geliyor. Neden çünkü, onlar lafın nereye gideceğini biliyor. Neden anlı şanlı gazeteciler program yapıyor, başka bir şey de yapmıyor da, Bülent Arınç söylediğinde çünkü onlar biliyorlar. Lafın nereye gittiğini. Ve korkuyorlar. Eyvah diyorlar, birileri uyandı. Bunu her zaman söylüyoruz. CHP iktidara geldiğinde de sahip çıkacağız." şeklinde cevap verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri