Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu çok kötü çuvalladı

28.01.2011 11:14
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden arsa alan bir vatandaşı yolsuzlukla suçlamak için Google'dan yararlanınca hukuk duvarına çarptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden arsa alan bir vatandaşı yolsuzlukla suçlamak için Google'dan yararlanınca hukuk duvarına çarptı.

Belgeli yolsuzluk iddiaları ortaya koyduğunu ileri süren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karizması çizildi. Google'a dayanarak AK Parti Malatya Merkez İlçe Başkanı Celal Ekici'yi yolsuzlukla suçlayan Kılıçdaroğlu, 10 bin lira tazminat cezasına mahkum oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu dönemde çeşitli yolsuzluk iddiaları açıklayan Kılıçdaroğlu, bulduğu bir ismi 'google'dan teyit etmeye kalkınca gerçekler ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait satılan taşınmaz mal listesindeki isimlere dayanarak 'Belediye malı yandaşlara satıldı' iddiasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun ileri sürdüğü isimler arasında Celal Ekinci adında bir vatandaş da yer alıyordu. Celal Ekinci ismini Celal Ekici diye algılayan Kılıçdaroğlu, bu isim üzerinden google'da yaptığı araştırmada, AK Parti Malatya Merkez İlçe Başkanı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yine AK Partili olan bir ilçe başkanına belediyenin malı olan arsayı peşkeş çektiğini iddia etti.

İSTANBUL'DA MALIM MÜLKÜM YOK

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını gazetelerde gören AK Parti Malatya Merkez İlçe Başkanı Celal Ekici, İstanbul'da mülkü olmadığını belirterek, dava açtı.

Malatya 3. Asliye Mahkemesi'nde görülen davada, Celal Ekinci ile AK Parti'li Celal Ekici'nin nüfus kayıtlarını incelendi. Tapu kaydını inceleyen mahkeme, arsanın İstanbul Kadıköy nüfusuna kayıtlı Celal Ekinci'ye ait olduğunu tespit etti. Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği Celal Ekici'nin ise Malatya Merkez Karaköy nüfusuna kayıtlı 1965 doğumlu Celal Ekici olduğu ortaya çıktı.

Hesap uzmanlığından gelen ve belgesiz konuşmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, Malatya 3. Asliye Mahkemesi tarafından 10 bin lira tazminata mahkum edildi. Kılıçdaroğlu, "Önemli olan listede yer alan diğer isimlerdir" şeklinde kendisini savundu.

AK PARTİLİ EKİCİ: RENCİDE OLDUM

İsmi karıştırılan ve yolsuzlukla itham edilen AK Parti Malatya Merkez İlçe Başkanı Celal Ekici, "Kişilik haklarımla ilgili asılsız haberi görünce dava açtım. Rencide oldum. Bizim burası küçük yer. Buralarda bunlar çok önemli. Mahkeme beni haklı buldu. Tazminata hükmetti. Dava şu an temyizde" dedi.

Desteği Avrupa'dan

CHP ile Avrupa Sosyalist Partisi'nin (PES) işbirliğiyle, CHP genel merkezinde, 'Sendikal ve Sosyal Haklar' semineri düzenlendi. PES Genel Sekreteri Philip Cordery, genel seçimlerinde CHP'ye başarılar dilerken, Kılıçdaroğlu'na "Kemal, sen Türkiye'nin geleceğisin. Bunun için cesaretin ve liderliğin var. 2011'de yapılacak seçimleri kazanmanı ve yeri her zaman Avrupa'da olan yeni Türkiye'nin yolunu açmanı umut ediyorum' diye seslendi.


 

Bu haber toplam 2726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri