Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Liderinin Kayınpederinin Ölüm Nedeni

25.03.2011 12:25
Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun otopsi raporlarının sonucunu açıkladı...

 

3'üncü katından düşerek ölenCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınpederi 82 yaşındaki Ali Hıdır Özdağ'a yapılan ilk otopside ölüm nedeni 'kalp krizini bağlı olarak yüksekten düşmek suretiyle ölüm' olarak değerlendirildi.

İzmit'te yaşayan ve yazları memleketi Tunceli'nin Nazımiye İlçesi Dereova Köyü'ndeki evlerine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınperedi Ali Hıdır Özdağ, 4 gün önce kente geldi. Seçmen kaydı İzmit'te bulunan Özdağ, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde Tunceli'de olacağı gerekçesiyle seçmen kaydını aldırmak için memleketine geldiği belirtildi.

Özdağ, dün damadı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tunceli yaşayan ağabeyi Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu'nun, Moğultay Mahallesi Operatör Doktor Mehmet Karaman Caddesi'nde Kılıçdaroğlu Apartmanı'ndaki evine misafirliğe gitti. Özdağ, saat 24.00 sıralarında yatmak için odasına çıktıkten bir süre sonra apartmanın 3'üncü kat penceresinden düşüp hayatını kaybetti.

Özdağ'ın intihar ettiğinden şüphelenilirken, cesedi Elazığ Adli Tıp Kurumu'na gönderilip otopsi yapıldı. Otopside Ali Hıdır Özdağ'ın düşmeden önce kalp krizi geçirdiği belirlendi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığ yetkilileri, otopsi raporlarında Özdağ'ın ölüm nedenini 'kalp krizini bağlı olarak yüksekten düşmek suretiyle ölüm' olarak açıkladı. Özdağ'ın kalp krizi geçirdiği sırada paniğe kapılarak hava almak için gittiği pencereden düşerek hayatını kaybettiği belirtildi.

Otopsinin ardından Ali Hıdır Özdağ'ın cenazesi Tunceli'ye getirildi. Özdağ'ın kızı Kemal Kılıçadoğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, babasının cenazesine katılmak üzere bugün kente gelecek. Özdağ, yarın Nazımiye İlçesi Dereova Köyü'nde toprağa verilecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yarında kente gelerek cenazeye katılacağı açıklandı. 

Bu haber toplam 2062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri