Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP ve MHP'li Adaylara ADD Şoku!

17.05.2011 14:38
ADD’nin geçtiğimiz hafta düzenlediği panelin konuşmacıları CHP’li Serter ve MHP’li Özdağ oldu. Serter ve Özdağ, katıldıkları panelde adeta şoke oldu...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Tuzla şubesinin düzenlediği panele konuşmacı olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili adayı Nur Serter ve MHP İstanbul Milletvekili adayı Ümit Özdağ’ın konuşmaları, panele katılanların tepkisini çekti. MHP’li Özdağ, “Bize siyaset değil Atatürkçülüğü anlatın.” diyen izleyicileri, “ADD’yi kanarya sevenler derneği mi sandınız? ADD politik dernektir.” sözleriyle eleştirdi.

ADD’nin geçtiğimiz hafta düzenlediği panelin konuşmacıları CHP’li Nur Serter ve MHP’li Ümit Özdağ oldu. Serter ve Özdağ’ın konuşmalarında siyasete ağırlık vermesi dinleyicilerin tepkisine yol açtı. ADD’nin partiler üstü bir dernek olduğunu söyleyen bir dinleyici, “Biz burada sizden Atatürk ve Atatürkçü düşünce ile ilgili akademik konular konuşmanızı isterdik. Sizin burada CHP ve MHP’yi anlatmanızı yanlış buluyoruz. O yüzden lütfen bu paneli bitirin ve dinleyicilere iyi akşamlar dileyin.” şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine Ümit Özdağ, “Atatürkçü Düşünce Derneği’nden öyle bahsettiniz ki, sanki bu dernek kanarya sevenler derneği. Öyle değil tabi ki, ADD politik bir dernektir. Sizin bu yaklaşımınızı doğrusu anti demokratik bir yaklaşım olarak görüyorum. Biz şimdi size burada Atatürk zamanındaki dış politik gelişmeleri anlatsak ne önemi var bunun?“ diye konuştu.

Tepkilerin artması üzerine Prof.Dr. Nur Serter ise, “Burada eleştirilecek birileri varsa onlarda ADD Tuzla Şubesi yöneticileridir. Biz kendilerine ne konuşacağımız hakkında panel öncesinde sorduk. Bizden böyle bir talepte bulunulmadı. Seçim öncesine denk geldiği için bizden böyle bir konuşma yapmamız istendi. Onlar da seçim öncesi siyasetten, seçimlerden bahsedin dediler. Yoksa biz Atatürkçüğün ne olduğunu çok iyi bilir ve çok iyi de anlatırız. Bu panelde Atatürkçülüğe Atatürk’ü anlatmak tereciye tere satmaktır.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 3,5üç saat sürmesi tahmin edilen panel dinleyicilerden gelen tepkiler üzerine 45 dakikada bitirildi. Panelistler Serter ve Özdağ konuşmalarını bitirerek salondan ayrıldı.
  

Bu haber toplam 2948 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri