Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler aday icin birbirine girdi!

07.04.2011 18:55
CHP milletvekili aday adayları bu ismi partide istemediklerini açıkladı
KırıkkaleCHPmilletvekili aday adayları, Ergenekon'un tutuksuz sanıklarından eski Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'i partide istemediklerini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen CHP'li adaylar ile Özbek taraftarı arasında kavga çıktı. Yaşanan arbede güçlükle yatıştırıldı. Basın toplantısına katılan bir grup ise 'Özbek'i istemiyoruz' diye slogan attı.

İl binasında, CHP milletvekili aday adayı Murat Çakırca'nın yaptığı açıklamayı, milletvekili aday adaylarından Coşkun Ögürpiroğlu, Ahmet Eroğlu, Hakan Yurdakul, Rafet Ulusoy, Eftal Sarısu, Yaşar Yılmaz, Aliye Gündüz, Hacı Arap Karadurmuş ve Mehmet Şenses destekledi. Karşılıklı gruplar arasında kavga çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale milletvekili aday adayları, 'MHP'den davet almadım, davet gelseydi orası benim ocağım, elbette giderdim.' diye açıklama yapan Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa Özbek'i, CHP'ye bakış açısını doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

Milletvekili aday adayları şunları ifade etti:

"Mustafa Özbek'in, milletvekili aday adayı olduğunu bile açıkça beyan etmeden, bir iki gündür yerel basında kurum, kuruluşların ve bir kısım ilçe başkanlarımızın partimizin listeye koyacağı adaya vereceklerini beyan ettikleri desteği, anlamını aşan bir biçimde kendisi lehine, yapay bir biçimde aday adaylığına tam destek gibi kamuoyuna sunmaya çalışmasında kabul edilir bulmuyoruz. Kırıkkale'de merkezinin CHP il binası olmasını gerektiren siyasetin, dinlenme tesislerinden yaptığı ve oluşturulan haberlerle CHP Genel Merkezi'ne dayatmada bulunmaya çalışan tavrını kabul etmeyi olanaklı bulmuyoruz. Bizler CHP Kırıkkale milletvekili aday adayları olarak, CHP'li tüm adayları sonuna kadar destekleyeceğimizi, her birimizin oluşturulacak liste ile birlikte sonuna kadar partimizin ilkeleri doğrultusunda çalışacağımızı beyan ederiz."


 

Bu haber toplam 4178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri