Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Onanç'ın istifasına açıklık getirdi

18.04.2013 16:47
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç'ın Merkez Yönetim Kurulu'ndaki (MYK) görevinden istifasına ilişkin, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok. Bunlar medyanın kendine göre yaptığı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti içinde bir huzursuzluk bulunmadığını söyledi.

Onanç'ın istifasını dün MYK toplantısı sonrasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında sunduğunu ifade eden Keskin, MYK'da bu konunun kesinlikle gündeme gelmediğini belirtti.

MYK'da bir değişiklik beklemediğini vurgulayan Keskin, Onanç'ın yerine atama yapma yetkisinin ise genel başkanda olduğunu söyledi.

Çözüm sürecine yönelik alınan tutumda partide fikir aykırılıkları olmadığını da dile getiren Keskin, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok. Bunlar medyanın kendine göre yaptığı yorumlar. MYK'da arkadaşımızın yaptığı çalışmalarla ilgili herhangi bir tartışma yok, herhangi bir sıkıntı yok. Sanırım arkadaşımız genel başkanla görüştükten sonra böyle bir karar verme ihtiyacını duydu" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun süreçle ilgili yaptığı değerlendirmeyi sonuna kadar desteklediklerini de belirten Keskin, "Zaten genel başkanımız açıklama yapmadan önce MYK'da bilgi veriyor. MYK'nın o konudaki eğilimini aldıktan sonra kamuoyuna açıklama yapıyor. O nedenle MYK'da genel başkanın yaptığı değerlendirmeler, önerilerle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok bizim" açıklamasında bulundu. 

KAYNAK: AA
 

 
Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri