Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclis Kürsüsünde Şok Sözler

14.12.2011 08:39
BDP’li Sakık’a, CHP’li Akar “Silahları bırakın” diye bağırdı. Sakık karşılık olarak, “Silaha karşıyız ama savaşanlar var. PKK yenilmedi ama orduyu da yenemedi” yanıtı verdi

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde dün de tartışma çıktı. BDP’li Sırrı Sakık’ın orduyu ve terörle mücadaleyi eleştirdiği konuşmasına tepki gösteren CHP’li Haydar Akar “Silahları bırakın” diye bağırdı. Söz alan Akar, “‘Silahları bırakın’ dedim, hoşuna gitmedi. Bu ülkede sadece Kürtler ezilmiyor. Bırakın silahları problemlerin çözümü konusunda, demokratikleşmede sizinle beraber savaşalım” diye konuştu.

Sakık: Elimde silah yok
Yeniden söz alan Sakık, “Bizim elimizde silah yok. Silaha sizin kadar karşıyız ama savaşanlar var. Savaşanlar iki koşulda silah bırakır; ya müzakereyle ya da yenilince... Eğer dönüp diyorsanız ‘PKK yenilmiş’, aha ordu burada. PKK yenilmemiştir, PKK orduyu da yenememiştir, biz bunu söylüyoruz. Ama silahlı güçler kendi koşullarını kendileri oluşturur. Benim elimde silah yok, Türkiye’yi silahsızlandırmak için çaba sarfediyoruz. Hep birlikte silahları bırakmak için ortak akla sahip olalım. Biz buna hazırız ama siz zannediyorsunuz ki silah bizim elimizde” dedi.
Meclis’te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçeleri görüşüldü. Sakık yaptığı konuşmada, Anadolu’da, “kızı başı boş bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya gider” diye bir söz olduğunu anımsatırken, “Siz de generalleri başı boş bıraktınız ya Balyoz’da ya da Ergenekon’da halkın iradesiyle seçilmişleri devirmeye kalktılar. Generallerin görevi bu mudur?” diye sordu. Sakık, şöyle devam etti:

Anadolu çocukları köle yapılıyor
“Yoksul Anadolu çocukları bunlara cumhuriyet kurulduğu günden bu güne kadar kölelik yapıyor. Dünyanın hiçbir yerinde savaşa katılmamış bir orduyu bu kadar gökyüzüne çıkartan bir halk da yoktur. Biz ordunun da düşmanı değiliz. Bizim çocuklarımızı öldürerek Kürtleri kazanacağınızı mı zannediyorsunuz? Bu çocuklar keyiflerinden dağa gitmedi. Eğer ret ve inkar olmasaydı gidip ölüme bedenlerini yatırmayacaktı.”

Yılmaz’dan Sakık’a ‘haksızlık’ yanıtı
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sakık’ın orduya yönelik eleştirilerine karşılık, “Orduyu yaralayacak her söz bizi yaralar, ona yapılan her türlü haksız eleştiriyi kendimize yapılmış sayarız” yanıtını verdi. Askerlikle ilgili eleştirilerin MSB’ye yapılmasını isteyen Yılmaz, “Burada söz hakkı olmayan arkadaşlarıma eleştiri getirilmesi apaçık haksızlıktır”
diye konuştu.

Bu haber toplam 3036 defa okunmuştur
ELBETTE KIÇI KIRIK PKK BİTERDİ
vahdettin Osmanolıoğlu
ancak sakık doğru söylemiş.pkk kapıdaki hırsız gibi ne içeri giriyor nede gidiyor.tabii hırsızı yakalayanların çocukları da abd ve diğer dış ülkelerde okudukları için ve kendileri lüks bir hayat sürdüklerinden dolayıda hırsızı pekde yakalamaya niyetleri yok.adeta hırsızla aşk dansı yapıyorlar.ölenlermi onlardan çok ne var anadoluda.hey Türkler ve Kürtler siz boş durmayın bol bol çocuk yapın,sokaklar,dağlar ve mutlu kutlu putlu azınlık sizlerden sermaye ister.Malesef bu sakık denile;köpeklerin serbest taşların bağlandığı köyde insan ticareti yapan bu adam doğru söylemiş.
15 Aralık 2011 Perşembe 09:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YIRTILAN NASILSA DELİ BEKİRİN YAKASI
R. A
Kürdünde Türkün de garibanı ölüyor.tuzu kurular durmadan bağırıyor: savaşa devam ..
14 Aralık 2011 Çarşamba 14:19
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri