Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekil: AKP'nin projesi bana ait

17.04.2011 16:38
CHP'li Hamzaçebi'den İstanbul projesiyle ilgili ilginç çıkış.
CHP'li Hamzaçebi, ''2008 yılı bütçe görüşmeleri sırasında bu projeyi ilk olarak ben gündeme getirdim. Muhalefete 'kapmayın' diyen Başbakan'a bizim düşüncemizi kapmak yakışmamıştır, hele hele 'Bu proje benim' demesi hiç yakışmamıştır'' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul'a iki yeni kent projesini 2008 yılı bütçe görüşmeleri sırasında ilk olarak kendisinin gündeme getirdiğini belirtti.      

Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a iki kent ekleneceği vaadinde bulunurken, muhalefete ''Patenti bizde, kapmayın'' diye seslendiğini anımsattı.       

Erdoğan'ın 1995 yılında, İstanbul'a vize ve plaka sayısını sınırlama önerdiğini anlatan Hamzaçebi, ''Başbakan Erdoğan bu noktaya gelene kadar İstanbul'a 17 yıl kaybettirmiştir. İstanbul'u 1995 yılından, Türkiye'yi 2002'den beri yaklaşık 17 yıldır yöneten AKP anlayışı, zihniyeti, İstanbul'da yaptığı imar planlarıyla sürekli oynayarak, nüfusu ve yapılaşmayı artırmıştır'' dedi.  

Erdoğan'ın çözüm olmayan düşüncelerden, çözüm aşamasına gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Hamzaçebi, şöyle devam etti:      

''İstanbul için iki yeni kent projesi CHP projesidir. 2008 yılı bütçe görüşmeleri sırasında bu projeyi ilk olarak ben gündeme getirdim. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun 13 Kasım 2007 tarihli Ulaştırma Bakanlığı bütçe görüşmelerinin tutanakları incelendiğinde, bu projenin benim tarafımdan önerildiği görülecektir. Önerimin bu konuyla ilgili cümleleri aynen şu şekildedir; 'Biri İstanbul'un batısında, biri de İstanbul'un doğusunda olmak üzere iki tane kent oluşturalım', 'Birini Saros körfezinde yapalım, birisini de Karasu'da yapalım. Belli faaliyetleri oraya götürelim'.       

Ben Sayın Başbakan gibi patent peşinde koşmadım. Bu projemin patentini almadım. Patent, TBMM tutanaklarıdır. Ancak Sayın Başbakan uyanıklık yapıyor. CHP'nin projesini çalıyor, bu yetmiyor bir de üste çıkıp muhalefete 'bizim projemizi kapmayın patenti bize aittir' diyor. Muhalefete 'kapmayın' diyen Başbakan'a, bizim düşüncemizi kapmak yakışmamıştır, hele hele 'bu proje benim' demesi, hiç yakışmamıştır.''
Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur
Haydi oradan!
Cemal Gören
Böyle bir düşünce senin olduğu kadar birçok vatandaşın da kafasından geçmiş olabilir. Önemli olan onu projelendirmek ve gerçekleştirmek için adımlar atmaktır. Madem böyle bir düşünceniz vardı da niçin projelendirip şu seçim öncesinde millete sunmadınız. Sizin böyle hayırlı işleri yaptığınız bugüne kadar görülmüş müdür? Siz ancak bu tip hayırlı işleri engellemek için -eskiden büro gibi kullandığınız- yargıya koşmayı bilirsiniz...
17 Nisan 2011 Pazar 20:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri