Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'ye çalıntı reklam Davası Geliyor!

10.04.2011 02:30
CHP'nin reklam filminde kullandığı "Yaşayan İnsan Hazinesi" çalıntı çıktı...

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak gösterdiği, Denizlili halk sanatçısı Hayri Dev, CHP'nin seçimler öncesi hazırladığı reklam filminde izinsiz olarak kendisine ait fotoğrafının izinsiz kullanıldığını iddia etti.Kendisinin yaptığı üç telli bağlaması ve derlediği türkülerle UNESCO tarafından ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak ilan edilen Dev, CHP'nin seçim çalışmaları kapsamında hazırlanan ve ulusal ve yerel televizyon kanallarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sesiyle yayınlanan tanıtım filminde, kasketiyle çekilmiş fotoğrafının yer almasına tepki gösterdi.

Dev, gazetecilere yaptığı açıklamada, televizyon izlerken CHP'nin tanıtım filminde kendisini gördüğünü ve şaşırdığını söyledi.

Fotoğrafının kullanılması için kendisinden izin alınmadığını iddia eden Dev, ''Bana ne soran oldu ne de görüşen. Ben böyle bir şeyi istemedim ve istemem de. Yanlış yapmışlar'' dedi.

Dev'in oğlu Hayri Dev ise, ''babasının fotoğrafının izinsiz olarak kullanılmasını ahlaki bulmadıklarını'' dile getirerek, ''Hiçbirimizin haberi bile yok. Zaten kullanmak için izin almak istenseydi bile siyasi bir reklam olduğu için yer almak istemezdik. Yapılan zaten ahlaki açıdan yanlış. Hukuksal olarak da yanlış. Hakkımızı yasal yollarla arayacağız'' şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 4580 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri