Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Sağlar ve Çapan'la ilgili kararını verdi

21.10.2011 18:46
CHP'nin bugün toplanan Parti Meclisi, partiye girişleri yılan hikayesine dönen Gürbüz Çapan ve Fikri Sağlar ile ilgili kararını açıkladı
Sabah saatlerinde toplanan CHP Parti Meclisi (PM) partiye dönüş için başvuran Fikri Sağlar ve Gürbüz Çapan'ın durumunu da ele aldı. PM Üyeleri, Çapan ve Sağlar'ın CHP'ye dönüşü yönünde oy kullandı. Böylece, Çapan ve Sağlar, CHP'de yeniden siyaset yapabilme imkanına kavuştu.
 
Deniz Baykal'ın genel başkanlığı döneminde CHP'den ihraç edilen Fikri Sağlar ile Gürbüz Çapan'ın "CHP'ye dönmek istiyoruz" yönündeki başvurusu Parti Meclisi toplantısında değerlendirildi. CHP'ye dönebilmek için bir süre önce genel merkeze başvuran iki ismin talebi MYK'da değerlendirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, talepleri Parti Meclisi'nin onayına sundu.
 
www.gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre, Parti Meclisi üyeleri, yapılan oylamada Sağlar ve Çapan'ın geri dönüşüne vize verdi. PM üyeleri, iki ismin durumu gündeme geldiğinde herhangi bir itirazda da bulunmadı. Yapılan oylama sonucu, Çapan ve Sağlar'ın CHP'ye dönüşü de kesinleşmiş oldu.
Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri