Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Salih Fırat tepkisi sözde kalmadı!

21.03.2013 01:57
CHP tarafından, partisinden istifa eden milletvekillerinin, vekilliğinin düşmesi için kanun teklifi verildi. Teklifin, Salih Fırat'ın AK Parti'ye katılmasını takip etmesi dikkat çekti
Salih Fırat , partisi CHP ile yollarını ayırdıktan 2 ay sonra AK Parti 'ye katılma kararı aldı. Fırat'ın AK Parti rozetini bizzat Başbakan Erdoğan taktı. 
 
Fırat'ın kararı CHP'nin tepkisine sebep oldu. Hatta Fırat'ı oy hırsızı olmakla suçlayan CHP'liler bile çıktı. Tepkiler sözde kalmadı. CHP'li Hurşit Güneş , Fırat'ın milletvekilliğini düşürmek için yasa teklifi verdi.
 
CHP'nin kanun teklifine; partisinden istifa edenlerin otomatikman milletvekilliği de düşecek. Gerekçe dikkat çekici. Güneş, "Başka partiye geçenler, kendilerine destek veren seçmenin oylarını, seçmenin iradesi dışında transfer ediyorlar" dedi.
 
Teklife göre milletvekilliği düşen vekilin yerine listenin en üst sırasında olup da milletvekili seçilemeyen kişi geçecek. CHP'nin teklifi yasalaşırsa, Salih Fırat'ın milletvekilliği düşecek. Fırat'ın yerine, CHP'nin Adıyaman listesinde Fırat'tan sonra gelen milletvekili adayı geçecek. Ancak AK Parti kanadı bu teklife sıcak bakmıyor.
Bu haber toplam 3936 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri